Primorac prekinuo seriju poraza, a Uskok slavio četvrti put zaredom

Branimir Korać • utorak, 29.09.2020.

Odigrani su susreti šestog koa Treće HNL Jug gdje je došlo do smjene na vrhu, a tamo je sada Uskok koji je upisao četvrtu uzastopnu pobjedu...

Primorac iz Biograda prekinuo je niz od tri poraza i upisao pobjedu 2:1 protiv Neretve. Domaćin je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio, a do pobjede su ga predvodili Vedran Ješe i Luka Vodopija. Vodopija je u 35. minuti izborio kazneni udarac koji Ješe pretvara u pogodak, a napadač domaćina i sam se upisao među strijelce desetak minuta kasnije. Gosti su samo smanjili na konačnih 2:1 u sudačkoj nadoknadi preko Darija Ljubića.

Urania je napokon stigla do prvih bodova slaveći na svom travnjaku protiv Neretvanca 2:1. Povela je već u devetoj minuti lijepim golom Marija Pejkovića koji je iskosa iz kaznenog prostora iz poluvoleja pogodio u suprotni kut. U 28. minuti već je 2:0. Frano Čolak izgubio je loptu na sredini terena, krenula je kontra domaćina koju u pogodak pretvara Anđelo Vekić. Gol za smanjenje na konačnih 2:1 postigao je u 90. minuti Mario Popić udarcem s preko 25 metara.

Uskok je u Klisu slavio s 2:0 protiv OSK-a i tako stigao do četvrte uzastopne pobjede čime se potvrdio kao momčad u najboljoj formi u ligi. Oba gola pala su u drugom dijelu, prvo je u 58. minuti Duje Vrdoljak zabio za vodstvo, a onda je u 79. minuti Karlo Vodanović povisio na 2:0.

Hrvatski vitez je u Posedarju bio bolji od Zmaja iz Makarske s 1:0. Odlučujući trenutak dogodio se u 62. minuti kada je Rončević pobjegao gostujućoj obrani, poslao povratnu loptu za Vedrana Smokrovića koji rutinski zabija za 1:0.

Vodičani su kod kuće remizirali 2:2 s Kamenom, ali su i dalje na dnu ljestvice. Poveli su golom Hrvoja Spahije u 18. minuti, a na novi pogodak čekalo se skroz do 72. minute kada gosti poravnavaju. Tomislav Žužul je ubacio s lijeve strane, a na drugoj vratnici na loptu je uklizao Juan Manuel Varea i iz blizine zabio. Kamen je pritisnuo i to mu se isplatilo. U 80. minuti nakon kornera došlo je do velike gužve u 16 metara, loše je pucao Mislav Pezo, lopta je došla do Varee koji rutinski zabija za 2:1. Domaćin ipak u 86. minuti poravnava. Iz velike udaljenosti iskosa, loptu pred gol ubacuje Tomislav Kuman, ona prolazi kroz ruke Anti Duvnjaku i završava u mreži. U 94. minuti domaćin je još ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona za Franka Skočića.

Zanimljivo je bilo u Blatu gdje je gostovao Split, a susret je okončan 3:3. Domaćin je odlično krenuo i u prvih osam minuta došao do dva gola preko najboljeg strijelca lige Jakova Marinovića i Franka Žanetića da bi Split smanjio u 16. preko Luke Kapetanovića. Na početku drugog dijela Gabriel Coutinho Domiciano autogolom prvo poravnava, a zatim zabija za 3:2 u 69. Gosti su tu već bili s igračem manje zbog isključenja Luke Duvnjaka, ali su svejedno i s igračem manje izjednačili u 93. minuti preko Roka Vivodinca.

GOŠK je kod kuće upisao poraz protiv vrlo dobrih Hrvaca 2:1. Dubrovčani su vodili sve do 79. minute golom Cicijelja da bi u završnici igrači s klupe gostima donijeli preokret za koji tako zabijaju Dominik Plavša i Antonio Štimac.