Prkačin i Drežnjak izdominirali protiv Zaboka

Branimir Korać • utorak, 29.09.2020.

Cibona je u zaostalom susretu prvog kola HT Premijer lige svladala Zabok s 85:69. Cibosi su lakoćom došli do pobjede, nisu dopustili puno toga gostima...

Nakon poraza u Zadru, Cibona je dočekala prvu ovosezonsku pobjedu. Ugostila je u Domu Dražena Petrovića Zabok i mirno odradila posao te odnijela pobjedu 85:69.

Važna pobjeda za Cibonu kojoj je bilo važno i da do nje dođe što mirnije te se napuni samopouzdanjem. Baš zato je snažno ušla u meč, brzo riješila pitanje pobjednika i dalje mirno dovršavala posao.

Odmah je snažno krenula i za manje od pet minuta stigla je do dvoznamenkaste prednosti. Do kraja prve dionice konstantno ju je održavala da bi Zabok uspio početkom druge četvrtine ubačajem Črnjevića i tricom Lisice smanjiti na 25:20.

Vrlo brzo Cibona je odgovorila, vratila se na višu prednost i na poluvremenu je već imala 20 poena viška.

U drugom dijelu Zabok je uspio smanjiti zaostatak pa čak se u jednom trenutku početkom zadnje dionice spustiti na devet poena razlike, ali to je bilo sve.

Cibona je na kraju glatko slavila, Roko Prkačin ubacio je 21 poen uz 13 skokova, a Mateo Drežnjak dodao je 20 poena (5/5 trica). Kod Zaboka Sime Lisica ubacio je 20 poena, Mladen Primorac 12 uz osam skokova, a Antonio Črnjević 11 uz deset skokova.