Alkar i Vrijednosnice do domaćih pobjeda, rapsodija Sonika kod Škrljeva

Matej Kačan • subota, 19.09.2020.

Nastavilo se prvo kolo HT Premijer lige, a sigurne domaće pobjede protiv projiciranih fenjeraša su upisali Alkar i Vrijednosnice. Posebna je priča Sonik Puntamika koja je odigrala fantastično i uništila Škrljevo na gostovanju...

U prvom susretu dana u HT Premijer ligi su Vrijednosnice Osijek ugostile Hermes Analiticu te su odigrale sukladno očekivanjima protiv momčadi koju je samo prekid zbog koronavirusa spasio od ispadanja prošle sezone.

Osijek je nakon 20 minuta igre imao 14 razlike, a otprilike istu razliku je održao do kraja i konačnih 101:85 za prvu pobjedu mlade i napadački potentne ekipe Vrijednosnice koju je s 30 poena vodio Amerikanaca James Frye, a tome je dodao i osam dodavanja.

19 je ubacio Antonio Jordano, a 17 Robert Kujundžić. Kod Hermesa se izdvojio Ante Krapić s 29 poena, ali nije imao pravu pomoć u borbi s raspoloženim domaćinom.

Jako dobrom prvom četvrtinom s čak 30 postignutih poena su košarkaši Alkara u svom Sinju stvorili zalihu koju do kraja nisu prosuli iako je Furnir opasno zaprijetio u posljednjoj četvrtini. Ipak je preimenovanoj Dubravi ponestalo vremena, ali ostaje dobar dojam uz poraz od 94:89.

Ivan Kučan je vodio domaćina s 24 poena, a jako je raznovrstan bio Ivan Vučić s 10 poena, 10 asistencija i devet skokova. Mislav Brzoja je kod Furnira zabio 21, dok je Tvrtko Majić dodao 17 poena.

Pravu rapsodiju u Mavrincima su nam priredili košarkaši Sonik Puntamike koja je skupila novu i vrlo uzbudljivu ekipu koja je odmah pokazala za što bi mogla biti sposobna. Škrljevo se držalo samo u prvoj četvrtini, a sve ostalo je pripalo Zadranima.

Tako je do poluvremena već 11 razlike, na koncu treće je 21 razlike i na kraju je konačnih ogromnih plus 31 za 93:62 i pobjedu Puntamičana koji najavljuju velike stvari. Lovre Runjić i Josip Jukić su s 21 poenom vodili Sonik, a Jukić je dodao i 13 skokova.

Škrljevo nije imalo pretjerano raspoloženih pojedinaca, tek su četvorica igrača bila dvoznamenkasta. Ivan Vrgoč i Josip Barnjak su bili najbolji s tek 11 poena.