Split bio u egalu samo deset minuta, Budućnost pregazila Žute

Matej Kačan • subota, 03.10.2020.

Košarkaši Splita očekivano loše su krenuli u sezonu ABA lige. Na gostovanju u Podgorici je mnogo bolja bila domaća Budućnost koja je svoju kvalitetu iskazala sa 84:59...

Neće po dobrom igrači Splita pamtiti svoju prvu utakmicu po povratku u ABA ligu. Split je imao težak posao u Podgorici kod Budućnosti, a mnogo jači domaćin je ostavio Žute na samo 59 poena i minus 25.

Split se dobro držao kroz prvih deset minuta, posebno od četvrte pa do desete kad je nadoknađeno 11:3 Budućnosti za povratak na 20:18. Ipak je Budućnost prvu dionicu završila s 22.18, a onda slijedi bijeg.

Prvo je domaćin napravio 9:0 seriju, a onda i 6:0 za 13 razlike koji su na poluvremenu ipak prihvatljivih 44:34. No, u trećoj dionici Žuti potpuno staju i zabijaju tek 12 poena, Budućnost se odvaja na preko 20 razlike i sigurno u četvrtoj privodi susret kraju do konačnih 84:59.

Budućnost je ravnomjerno podijelila zadatke pa su Ivanović, Šehović i Cobbs postigli po 12, a 11 je dodao Apić. Kod Splita su po 12 ubacili Toni Perković i Marko Luković, dok je 10 dodao Sani Čampara.