Mornar se rano odvojio i rutinski održao vodstvo u Zadru

Branimir Korać • petak, 09.10.2020.

Susretom između Zadra i Mornara okončano je prvo kolo ABA lige, a Zadar je u novu sezonu krenuo porazom 82:66. Favorizirani gosti nisu imali posebnih problema...

I Zadrani su dočekali dvoboj prvog kola ABA lige i otvaranje nove sezone. Taj susret bio je odgođen na zahtjev Zadra, a Mršićeva momčad uz sav trud i želju koju je pokazala na parketu ipak nije uspjela iznenaditi kvalitetnije Crnogorce.

Na žalost, neizvjesnost je u ovom dvoboju potpuno izostala. Zadar je loše otvorio utakmicu, brzo ušao u dvoznamenkasti zaostatak i do kraja susreta iz njega se nije uspio izvući.

Mornar je snažno otvorio utakmicu i poveo s 10:0, prvi poeni Zadra stigli su nakon tri i pol minute igre tricom Dominika Mavre, ali nije to bila naznaka nekih boljih vremena, brzo se Mornar vratio na dvoznamenkastu razliku koju više nijednom nije ispustio.

Na kraju prve dionice bilo je 28:14 za Mornar, u četvrtoj minuti druge dionice Vuković je položio za 30:19 nakon čega gosti zovu minutu odmora kako bi spriječili neki zadarski povratak.

To je upalilo i do kraja prvog poluvremena Zadrani se nisu uspjeli dodatno približiti te se na odmor otišlo uz vodstvo Mornara 40:25.

Ništa posebno nije se promijenilo u nastavku susreta. Mornar je i dalje imao situaciju u potpunosti pod kontrolom. Vodio je i više od 20 poena razlike pa bi Zadar malo smanjio razliku, ali gosti su svaki put imali odgovor i spriječili ulazak u neku neizvjesnost.

Završilo je 82:66 za goste koji su dobro odradili posao, bolje su kontrolirali loptu i imali dvostruko manje izgubljenih lopti.

Kod Zadra Mavra je ubacio 21 poen (2/6 za dva, 5/8 za tri, 2/4 slobodna) uz šest asistencija, Aleksandar Bursać dodao je 14 poena (5/6 za dva, 0/1 za tri, 4/6 slobodna) dok je Domagoj Vuković dodao 12 skokova.

Kod Mornara Jacob Pullen upisao je 15 poena (3/6 za dva, 2/8 za tri, 3/3 slobodna), Taylor Smith 12 poena (6/7 za dva), a Derek Needham deset poena (2/2 za dva, 2/2 za tri) uz osam asistencija.