Premiership, 4. kolo, 04.10.2020, 17:30 h
Manchester United 1:6 Tottenham
Tottenham

Tottenham preokrenuo i potpuno ponizio Manchester United

Matej Kačan • nedjelja, 04.10.2020.

Treće kolo Premier lige ostat će upisano kao jedna od većih sramota u povijesti Manchester Uniteda. Na svom Old Traffordu su Crveni vragovi poniženi sa 6:1 od strane Tottenhama...

Problemi Manchester Uniteda s obranom u koju je ulupano oko 200 milijuna eura su već poznati i opjevani, ali ovakvu sramotu kakvu je United u nedjelju doživio na Old Traffordu nije očekivao nitko. Linija Shaw-Maguire-Bailly-Wan Bissaka je izgledala poput amatera protiv Spursa koji su koristili sve i zabili Unitedu čak šest pogodaka.

A počelo je tako dobro za United, već u prvoj minuti je Davinson Sanchez skrivio penal koji je u vodstvo Uniteda pretvorio Bruno Fernandes. No, katastrofa je krenula gotovo pa odmah i do sedme minute već Tottenham vodi, a do poluvremena je i 4:1.

U četvrtoj minuti komične reakcije obrane Uniteda i pokušaje izbijanja glavom koristi Kane koji krade loptu i ostavlja za Ndombelea koji zabija sa šest metara, a u sedmoj Kane brzo izvodi slobodni udarac i šalje Heung-Min Sona samog na De Geu. To obično znači pogodak jer korejski nogometaš ovakve prilike ne propušta i već je 2:1.

U 28. noćna mora za Crvene vragove postaje još gora jer je Anthony Martial nasjeo na provokacije i udarcem po licu igrača Spursa iskalio frustracije te je izravnim crvenim kartonom ostavio svoju momčad na terenu s desetoricom.

Samo dvije minute su trebale da Tottenham iskoristi tu prednost, ovaj put je Son u ulozi asistenta povratnom za Kanea koji je sam samcat na 11 metara i pogađa tik uz stativu za 3:1. Već u 37. je 4:1, strijelac je opet Son kojeg je Serge Aurier pronašao niskom loptom u peterac kraj obrane Uniteda u ulozi promatrača.

Mourinhove trupe nisu podigle nogu s gasa ni u drugom dijelu. Aurier se u 51. nakon asistencije upisuje i u listu strijelaca nakon što je pobjegao svima na desnoj strani i sam ušao u 16 metara, a u 79. Kane realizira penal koji je skrivio Paul Pogba za svoj drugi pogodak i visokih 6:1.

6:1 zvuči katastrofično, a još je gora činjenica da je Tottenham radio što je htio i imao je 20 udaraca te je stvar za Crvene vragove mogla biti još gora. United je tako na samo tri boda i 16. mjestu, dok je Tottenham ostvario drugu pobjedu i na sedam je bodova u društvu Chelseaja, Leedsa i Newcastlea.