Dubrovnik i Dinamo deklasirali protivnike, Bosco svladao zadarske mladiće

Matej Kačan • nedjelja, 11.10.2020.

Odigrana su druga tri susreta prvog kola Prve muške košarkaške lige, a favoriti su bili poprilično uvjerljivi. Izdvajamo veliku pobjedu košarkaša Dinama u svom premijernom nastupu...

U svom premijernom nastupu u Prvoj ligi u Draženovom domu, košarkaši KK Dinama su pokazali da će već ove sezone imati jako ozbiljne ambicije. Dinamo je kod kuće deklasirao Omiš s čak 30 razlike za jako dobar početak.

Ključna je bila druga dionica koju je Dinamo dobio s čak 24 razlike te je ostavio goste na samo osam poena te je minimalni zaostatak nakon prve pretvorio u 22 poena viška na poluvremenu, dok je četvrta četvrtina poslužila za dodatno bildanje razlike i konačnih 92:62.

Mnogo je raspoloženih bilo u redovima Dinama u sjajnoj pobjedi pa je Mislav Majić s 14 poena bio prvi među jednakima, dok je 12 dodao Marko Jurič. Kod Omiša su tek trojica prešla 10 poena, to su bili Ivan Mimica s 12 te Roko Gizdavčić i Josip Matijević s 11 poena.

Svoj premijerni nastup imala je i ekipa Jazina koja odnedavno služi kao službena razvojna ekipa KK Zadra. Čak 10 juniora i mlađih seniora Zadra uz trenere iz omladinskog pogona je u Jazinama, a za početak je u pomoćnu dvoranu na Višnjiku u goste stigao Bosco.

Bosco je pred početak sezone naznačen kao jedan od favorita za plasman u Premijer ligu i to je ispoštovao u prvom kolu, iako su zadarski mladići pružili solidan otpor. Bosco je jako dobro odigrao prvu četvrtinu koju je dobio s 34:19, ali se Jazine do poluvremena vraćaju na minus osam.

Bilo je perioda u kojima su se domaćini približili na pet ili šest poena zaostatka, ali je Bosco iskontrolirao susret te je sigurno stigao do konačnih 89:76. Marko Petrović je kao pojačanje iz Gorice vodio momčad s 21 poenom, 18 je dodao Manyoun Puou.

Kod Jazina je najbolji bio iskusniji Marko Šarac sa 16, a 14 je dodao mladi Krševan Klarica koji se istaknuo s tri trice u prvom poluvremenu. Ante Beljan je ubacio 13 poena.

Košarkaši Dubrovnika su doživjeli neugodno iznenađenje u Kupu Krešimira Ćosića porazom od Diadore, a frustracije su iskalili nad protivnikom iz Rijeke u ligaškom prvom kolu. Kvarner se u Dubrovniku proveo jako loše te kući ide sa 109 poena u svojoj mrežici.

Već u prvoj dionici je sve bilo riješeno, Dubrovnik je prvih deset minuta završio s 30:12, a do kraja je razlika samo rasla i zaustavila se na konačnih plus 33 za 109:76. Zanimljivu, nešto iskusniju momčad imaju Dubrovčani koje je vodio Nikola Došen s 20 poena, a 17 je dodao Mateo Vidović.

Kod Kvarnera se istaknulo jako poznato lice s hrvatskih i regionalnih parketa. Siniša Štemberger i s 41 godinom na leđima i dalje igra i para mrežice pa je u ovom porazu bio najbolji igrač svoje ekipe sa 17 poena.