Otvaranje drugog poluvremena i ostanak bez snage presudili, Split visoko poražen u Ljubljani

Branimir Korać • petak, 16.10.2020.

Košarkaši Splita upisali su visok poraz 94:66 na gostovanju u Ljubljani kod Cedevite Olimpije. Split je izdržao jedno poluvrijeme, a onda su do izražaja došli umor gostiju i kvaliteta domaćina...

Nisu u Splitu gajili iluzije uoči ovog susreta da bi mogli u Ljubljani do nekog čuda. Želja je bila pružiti dostojan otpor i stvoriti domaćinu što više problema, a upravo to gosti su i uspjeli napraviti u prvom poluvremenu.

U prvom dijelu odigrao je dobro, na poluvremenu je zaostajao samo četiri poena, ali treća dionica odlučila je pobjednika. Nju je Cedevita Olimpija dobila čak s 39:14 i do kraja susreta mirno odrađivala posao.

Prvo poluvrijeme bilo je dobro, Split je krenuo hrabro, nije dopustio Golemčevoj momčadi da se brzo odvoji i stvori veliku razliku.

Međutim nakon povratka iz svlačionice, osjetilo se kako Split dramatično pada, s druge strane Cedevita Olimpija je pritisnula gas, zaigrala puno angažiranije u obrani i tako dobila dosta laganih poena i uspjela se brzo odvojili.

Nije više bilo neizvjesnosti, utakmica je otišla u mirne vode i pobjednik je odlučen.

Kod Cedevite Olimpije istaknuli su se Jarrod Jones s 19 poena i Kendrick Perry sa 16 poena i osam asistencija. Roko Leni Ukić protiv svog Splita upisao je osam poena (3/4 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna) uz tri skoka.

Marko Luković na drugoj strani ubacio je 12 poena, a Sani Čampara 11 poena.