Zvezda deklasirala Mornar u Beogradu

Matej Kačan • nedjelja, 18.10.2020.

Treće kolo ABA lige donijelo je dvoboj dvije ekipe koje pucaju na vrh. Crvena zvezda je potvrdila klasu te je u Beogradu svladala Mornar s uvjerljivih 93:62..

Košarkaši Mornara su u prva dva kola ABA lige poprilično lako svladali hrvatske predstavnike Zadra i Cibonu, ali u dvobojima protiv onih najjačih je očito da ta ekipa ipak još ima trenirati i rasti ako se želi nositi s euroligašima.

Nakon dobrog početka susreta i vodstva protiv Zvezde u Beogradu, domaćin je ostatak susreta odigrao silovito i maksimalno spremno jer je odgođen susret s Asvelom u Euroligi ostavio dovoljno vremena da Zvezda i abaligaški ispit shvati ozbiljno.

Mornar je tako već do poluvremena pao do minus deset nakon što je imao i sedam poena viška u početnim minutama, a obrana Crvene zvezde je potpuno ugušila Mornar koji je složen kao napadački potentna ekipa, a u drugoj i trećoj dionici je sve zajedno zabio 24 poena.

Tako je na koncu treće već 20 razlike, a Beograđani nisu popustili ni u posljednjoj dionici u kojoj su opet zaustavili Barane ispod 20 poena te su pokazali da se i s brzom i izrazito šuterskom ekipom Mornara može odigrati dobra obrana.

Završilo je tako 93:62 za treću pobjedu Zvezde koja je na maksimalnom omjeru zajedno s Megom i Budućnosti, a tamo može i Cedevita Olimpija koja ima utakmicu manje zbog koronavirusa i izolacije. Jordan Loyd je opet vodio Zvezdu sa 16 poena, 13 je dodao Davidovac. Kod Mornara je samo Jacob Pullen išao iznad 10 poena, zabio je 12.