Zadar upisao i treći poraz, na Višnjiku bolja Krka

Matej Kačan • ponedjeljak, 19.10.2020.

U trećem kolu ABA lige, košarkaši Zadra su upisali novi poraz. Na Višnjiku je potpuno zasluženo sa 73:70 bolja bila Krka koja je pobjedom izašla iz izolacije...

Ni u trećem pokušaju košarkaši Zadra nisu došli do pobjede u ABA ligi. Krka je zbog izolacije i duge pauze označena kao dobra prilika, ali su Slovenci odigrali hrabro i čvrsto te su slavili sa 73:70 iako su susret trebali riješiti i prije.

Zadru je presudila loša prva četvrtina i slobodna bacanja. Nakon dobrog početka na obje strane, sreća se na stranu gostiju okrenula ulaskom Roka Stipčevića koji veže tri trice i donosi Krki 25:18 na koncu prve dionice.

Ulaskom igrača s klupe se Zadar malo približio nošen Justinom Carterom, ali je osam promašenih slobodnih bacanja na poluvremenu previše uz tek dvije pogođene trice i Krka ima prednost od tri poena viška.

Činilo se da je Zadar živ i da samo malo nedostaje za preokret, ali očajan ulazak u treću dionicu opet vraća prednost za Krku. No, ušlo je onda nešto Vukoviću, dodao je i Junaković uz preuzimanje svega u obrani i do konca treće je samo pola koša viška za Krku.

No, i u četvrtoj opet iste boljke. Zadar jako loše ulazi u četvrtinu i Krka opet bježi na dvoznamenkastu prednost. Činilo se da je nakon trice Stipčevića za 71:60 tri minute prije kraja sve gotovo, ali Zadar radi ludih 9:0 i dolazi na tek posjed zaostatka.

No, onda Stipčević zabija dvicu i sedam sekundi do kraja je četiri poena viška za Krku, a u posljednjem je napadu Zadar stigao tek do bacanja od kojih je Vuković zabio jedno, a drugo promašio namjerno zbog skoka u napadu do kojeg nije došlo.

Tako je i Ivan Perinčić upisao poraz na klupi zbog izostanka Veljka Mršića koji je u izolaciji. 20 poena je "svojima" zabio Stipčević uz pet trica, dok je 15 dodao Rebec. Kod Zadra je 20 zabio Vuković, 12 je uz sedam skokova dodao Dominic Gilbert.