Split sigurno svladao Hermes, Markota srušio Sonik

Matej Kačan • subota, 17.10.2020.

Odigrana su dva susreta šestog kola HT Premijer lige, a sudionici najvećeg susreta iznenađenja petog kola su ostvarili suprotne rezultate u odnosu na tu utakmicu...

Košarkaši Splita ipak su uspješno završili težak tjedan u kojem su igrali čak tri susreta. Nakon poraza od Sonika i Cedevita Olimpije, Splićani su uspjeli upisati pobjedu u gostima kod Hermesa koji je ostao na svojoj jednoj pobjedi.

Splićani su samo dan nakon gostovanja u Ljubljani ušli pomalo uspavano i umorno pa je Hermes to napadački iskoristio u prvoj dionici za 26 poena i tri poena viška nakon deset minuta, ali Splićani drugu dionicu shvaćaju mnogo ozbiljnije.

Dozvolili su tek 16 poena i na poluvrijeme otišli sa šest poena prednosti, a nakon napadači siromašne treće dionice to iznosi devet poena. Nije Ivica Skelin mogao odmoriti najjače koji su morali i u posljednjih deset minuta dizati razliku pa su najmlađi dobili priliku tek na kraju kad je već bio 15 poena viška i konačnih 84:69.

Darko Bajo je s 15 poena vodio Splićane, dok su po 14 dodali Antonio Vranković i Sani Čampara. Ivan Mileković je kod Hermesa ubacio 14, poen manje je dodao Ante Krapić.

Poraz u gostima kod Zaboka je upisao Sonik koji tako nije uspio potvrditi pobjedu nad Splitom i skočiti na 5-1. Umjesto toga, Sonik je na 4-2 jer se od početka našao u blagom zaostatku za Zabokom koji je stalno iznosio od četiri do osam poena razlike.

Nisu Puntamičani to uspjeli preokrenuti i trošili su mnogo energije na povratak te su pali krajem treće, a onda i krajem četvrte kad je pokušaj povratka propao i Zabok je plus šest umjesto drame pretvorio u konačnih +12 za 88:76 i pobjedu.

Damir Markota je odigrao fantastičnu utakmicu vrijednu svoje reputacije kad je dolazio u Zabok. Iskusni je košarkaš vodio momčad s 22 poena uz sedam skokova, a po 12 su dodali Petar Marić i Gabriel Marić. Marin Vručinić je s 19 poena bio najbolji kod Sonika, 16 je dodao Tomislav Cvitković.