Cibona deklasirala Osijek, Furnir do velikog preokreta na Baldekinu

Matej Kačan • ponedjeljak, 19.10.2020.

U domaćoj košarkaškoj ligi smo u ponedjeljak imali dvostruki program, a poprilično uvjerljive pobjede su ostvarili Cibona protiv Osijeka te Furnir na Baldekinu...

Košarkaši Cibone nastavljaju dominirati protiv momčadi iz Premijer lige usprkos lošoj formi u ABA ligi. Kao nedorastao protivnik se u Draženovom domu pokazao Osijek koji je poražen s glatkih 32 poena razlike.

Cibona je u susret ušla ozbiljno i već je nakon prve dionice imala osam poena viška, a na poluvremenu je to naraslo na 13. Teško bi bilo očekivati da će Vrijednosnice to nadoknaditi protiv protivnika takve snage koji ipak nije bio u ritmu gostovanja kao Zadar koji se mučio u Osijeku početkom tjedna.

Tako je Cibona maksimalno ozbiljno došla do konačnih 102:70 i nije bilo opuštanja u drugom poluvremenu. Dobra je vijest i to da je proradio i šut pa je čak šest trica pogodio Igor Marić za 21 poen, dok je 21 ubacio i Toni Nakić. Kod Vrijednosnica je 18 zabio Pavao Paić.

Fantastičan preokret je u Šibeniku izveo Furnir za svoju drugu pobjedu. Šibenka je kontrolirala susret u prvom poluvremenu te je nakon 20 minuta imala sedam poena viška, ali je potpuno pala u drugom poluvremenu. Posebno je grozan bio kraj treće i početak četvrte dionice kad Furnir nakon 48:39 radi čak 33:5 seriju.

Tako je minus devet poslalo plus 19 i do kraja se Šibenka nije oporavila usprkos naporima i jako živim minutama odmora Dženana Rahimića. Završilo je 90:74 za Furnir koji je s 32 poena vodio sjajni Luka Pandurić koji je svom matičnom klubu zabio četiri trice uz sedam dodavanja.

19 je dodao Ante Smolić, dok je kod Šibenke s 19 najbolji bio James Freeman, a poen manje je dodao Bruno Solomun. No, nedostajalo je raspoloženih u drugom poluvremenu i Šibenka upisuje težak poraz.