Premiership, 6. kolo, 23.10.2020, 21:00 h
Aston Villa 0:3 Leeds United
Leeds United

Aston Villa zaustavljena, sjajni Leeds hat-trickom Bamforda visoko slavio

Branimir Korać • subota, 24.10.2020.

Aston Villa do ovog petka bila je jedina stopostotna momčad u Premier ligi, međutim sada je stigao prvi poraz. Tri boda iz Birminghama odnosi Leeds koji je visoko slavio s 3:0...

Nije Aston Villa izdržala u ritmu kakav si je nametnula u prva četiri kola i stigao je prvi poraz. Nakon četiri pobjede, poražena je od Leedsa s 3:0 čime je Bielsina momčad skočila na treće mjesto, a Aston Villa propustila preuzeti vrh ljestvice od Evertona.

Briljirao je Patrick Bamford, igrač iz Nottinghamove škole nogometa kojeg je kao velikog potencijala uzeo Chelsea, ali na Stamford Bridgeu nikada nije dobio priliku, selio se po posudbama dok nije stavio potpis na ugovor s Middlesbroughom. Bila je to usputna stanica prema Leedsu gdje je i danas.

Prvi pogodak postigao je u 55. minuti kada obrana Aston Ville nije dobro očistila opasnost pred golom, na odbijenu loptu natrčao je Bamford i s peterca zabio za 1:0.

U 67. minuti postiže prekrasan pogodak. Dobio je loptu na rubu kaznenog prostora, okrenuo se prema golu i onda fantastično pogodio pod gredu za povećavanje prednosti.

Konačnih 3:0 postavio je u 74. minuti kada je majstorski reagirao u 16 metara, primio loptu okružen trojicom i onda fantastično naciljao suprotni kut.

Leeds tako dolazi do velike pobjede i pokazuje da prvi rezultati ove sezone nisu bili slučajnost.