Zagora na vrhu južne skupine, Primorac održao lekciju Vodičanima

Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.10.2020.

Odigrana je većina susreta 11. kola Treće HNL Jug, a nakon ovog kola imamo i promjenu na vrhu gdje se sada nalazi Zagora...

Nogometaši Primorca dosta lako su se obračunali s Vodičanima. Slavili su 5:1 iako su na poluvremenu bili u zaostatku. Gosti su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog dijela golom Nikole Marića, ali u drugom dijelu posve drugačija slika. Dva gola postigao je Mohammed Okechukwu Aliyu te po jedan Kevin Mondziaou, Luka Vodopija i Matteo Pranić.

Vrlo zanimljivo bilo je u Parku mladeži gdje je Split ugostio Hrvace, a viđeno je sedam golova. Gosti su već u 16. minuti vodili 2:0 golovima Luke Ivanovića i Antonija Štimca. Ivan Primorac smanjio je u 39. minuti, ali već dvije minute kasnije Štimac novim golom vraća na dva razlike. Odmah na startu drugog dijela Split je još jednom smanjio na 3:2 preko Ivana Repića da bi Luika Duvnjak u 81. minuti izjednačio na 3:3. Kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, Dominik Plavša donio je gostima tri boda.

Neretva je priredila iznenađenje pobjedom 2:0 protiv Uskoka. Oba gola postignuta su u zadnjih 20 minuta, a strijelac je dva puta bio Ševko Okić.

GOŠK je poveo u Makarskoj protiv Zmaja golom Ive Caputa u 17. minuti, ali domaćin je napravio preokret i slavio 3:1 golovima Damira Rašića, Mateja Lozine i Ivana Bubala.

Problema nije bilo za Hrvatski vitez u dvoboju momčadi s dna. Svladao je Slogu s 3:1 golovima Ante Vukadinovića (dva) i Josipa Brkića, a jedini pogodak za goste postigao je u 92. minuti Ante Vuković.

Urania je u Pločama upisala veliku pobjedu slaveći protiv domaćeg Jadrana 2:1. Povela je sredinom prvog poluvremena autogolom Marka Čaglja da bi na 2:0 povisio Stipe Brnić. Najbolji strijelac lige Abel Kalfić u 67. minuti samo je smanjio na 2:1.

Najuvjerljivija je bila Zagora koja je s 4:0 bila bolja od Zmaja iz Blata i tako uz kiks Jadrana preuzela vrh. Dva gola postigao je Krešimir Luetić, a po jedan Drago Gabrić i Krešimir Slugan.