Pula bolja od Sesveta u derbiju začelja Prve lige

Matej Kačan • nedjelja, 25.10.2020.

Usprkos koronavirusu koji ometa sva sportska natjecanja u zemlji, Prva muška košarkaška liga se igra dosta dobrom obujmu pa je u trećem kolu odgođen tek jedan susret, onaj Dinama i Dubrovnika...

Nedjelja je u trećem kolu Prve muške košarkaške lige donijela derbi začelja nakon kojeg imamo tek dvije ekipe bez pobjede. U društvu s nulom u rubrikama slavlja više nije Pula 1981 koja je u gostima svladala Sesvete.

Puljani su gostovanje na kontinentu shvatili maksimalno ozbiljno i već nakon prve četvrtine imaju 15 razlike, dok nakon 30 minuta na semaforu stoji 26 poena viška za Pulu i posljednja dionica je poslužila za rotacije i smanjenje razlike za Sesvete do konačnih 89:70.

Fantastičan je kod pobjednika bio Matija Bilalović s 31 poenom i deset skokova, a 18 je dodao Martin Klepo koji je imao i osam skokova te pet dodavanja. Kod Sesveta je 16 ubacio Philip Babić.

U četvrtak su odigrana još tri susreta, a u svima su slavili favoriti. Cedevita Junior je upisala još jedno uvjerljivo slavlje s 95:64 protiv Zapruđa uz 19 poena Svena Smajlagićai 17 Petra Ogrizovića.

Bosco se od poraza od Dinama oporavio sjajnom partijom protiv Samobora i čak 21 poenom viška za 83:62 pobjedu u gostima. Hrvoje Puljko s 24 i Manyoun Puou s 19 poena vodili su Zagrepčane, dok kod Samobora nije bio dovoljan Bruno Levanić-Kutni s 26 poena.

Druga momčad Zadra pod imenom Jazina je povezala dvije pobjede kao veliki motiv zadarskim mladićima na početku sezone. Jazine su na Višnjiku svladale Kvarner i prikovale ga za dno s tri poraza. Završilo je 94:82, a Jazine je sa 17 poena vodio Domagoj Horvat uz 14 Marka Šarca.

U ponedjeljak će kolo zaključiti Ribola Kaštela i Omiš, dok će Dinamo i Dubrovnik svoj susret odigrati naknadno.