Kaštela preko Omiša do treće pobjede

Matej Kačan • ponedjeljak, 26.10.2020.

Nakon trećeg kola imamo još jednu stopostotnu ekipu na tri pobjede u Prvoj muškoj ligi. To je Ribola Kaštela koja je svladala susjede iz Omiša za treće slavlje...

Posljednji susret trećeg kola Prve muške košarkaške lige osim onog odgođenog između Dinama i Dubrovnika odigran je između Ribole i Omiša, a Kaštelani su održali stopostotan omjer uvjerljivom pobjedom.

Jako ozbiljnim pristupom u prvom poluvremenu Kaštelani su stvorili višak od 13 poena na poluvremenu te su Omiš ostavili na tek 31 zabijenom poenu. No, u tvrdoj trećoj dionici su se gosti bolje snašli i do konca treće četvrtine su smanjili na 11 razlike.

Četvrta četvrtina opet pripada Kaštelanima koji u dosta efikasnijoj košarci rade 24:21 i privode susret mirno kraju do konačnih 79:65 i drugi poraz za Omiš, a svoju treću pobjedu. Uz Ribolu, tri pobjede ima samo Cedevita Junior, dok Dinamo ima 2-0 uz susret manje.

Ivan Svalina je s 19 poena vodio Rančićevu ekipu, po 13 su dodali Šarić i Bilandžić. Kod Omiša je 19 postigao Dino Šipić, 17 je dodao Ivan Mimica.