Zadar bez stresa svladao Primorsku i upisao prvu ABA pobjedu

Matej Kačan • ponedjeljak, 26.10.2020.

Košarkaši Zadra napokon su probili led i upisali prvu pobjedu u ABA ligi. Zadrani su u gostima bili bolji od Primorske sa 77:55 te su se pridružili društvu na 1-3 omjeru...

Napokon smo dočekali i drugu hrvatsku pobjedu u ABA ligi, a ona je došla od strane košarkaša Zadra. Nakon 0-3, Zadrani su led probili u gostima kod Primorske koja niže uvjerljive poraze i očito je prvi kandidat za ispadanje iz lige.

Zadar je nakon slabog prvog poluvremena u trećoj dao malo gasa, dok je u četvrtoj u potpunosti razbio domaćina i povećao razliku na konačnih plus 22 i 77:55. Solidno je krenuo Zadar te je vodio s pet razlike, ali problemi počinju polovicom prve dionice kad se razigrao Vončina koji je pogađao trice i dijelio asistencije.

No, dobra reakcija Workua i Justina Cartera na samom kraju druge dionice uz tricu Mavre je donijela Zadru šest poena viška na poluvremenu, a u drugom dijelu Mavra nastavlja dobro, a skakački se priključio i Vuković pa Zadar odlazi i na 13 pa 15 poena viška.

Smanjila je malo Primorska na deset ili osam poena zaostatka i oko te razlike Zadar koketira do posljednjih 10 minuta kad Mavra opet ubacuje u brzinu više, a ključnu tricu dodaje i Martin Junaković pa uz nekoliko obrambenih reakcija i kontri Zadar napokon prelama i odlazi na visoku konačnu razliku.

Mavra je s 21 poenom, od čega pet trica kapetanski vodio Zadar, a 14 je uz 12 skokova (šest u napadu) dodao Vuković. Po 10 su zabili Gilbert i Junaković. Vončina je kod primorske bio na razini s 19 poena, četiri trice, ali i čak sedam izgubljenih lopti. Zadrani će drugu ABA pobjedu tražiti kod kuće protiv Splita u petom kolu.