Cibona slomila Krku i došla do prve pobjede

Matej Kačan • ponedjeljak, 26.10.2020.

Dobar hrvatski dan u ABA ligi je zaokružila Cibona koja je u Novom Mestu u posljednjoj dionici slomila Krku i upisala svoju prvu pobjedu u ABA ligi...

Nakon ponedjeljka i odigranih utakmica četvrtog kola ABA lige za hrvatske klubove možemo sa zadovoljstvom reći da svi hrvatski klubovi imaju po pobjedu. Posljednja je do nje došla Cibona koja je svladala Krku u Novom Mestu te je tako zaokružila dobar hrvatski dan koji su započeli Zadrani.

Sjajno je Cibona krenula u susret, zaključala je svoj obruč i u prvoj dionici je Krki dozvolila tek 10 poena, uz svoj 21. Činilo se tada da će ovo biti mučan dan za košarkaše iz Novog Mesta, ali druga dionica donosi mnogo efikasniju košarku.

Bolje se u tome snašla Krka koja je u drugih deset minuta postigla čak 29 poena uz 18 Ciboninih pa na poluvremenu imamo poravnatih 39:39. Nastavio se egal i u trećoj četvrtini i sve do polovice četvrte kad se Krka raspada.

Povukli su Roko Prkačin i Mateo Drežnjak, ključnu je tricu pogodio Ivan Novačić, a ključan je s dva razigravanja i tricom bio i Ronald Moore. S druge strane je obrana bila granitna, zatvoreni su svi pristupi reketu i Cibona je na kraju do pobjede došla bez drame s 23:9 u četvrtoj četvrtini.

Završilo je tako 80:63 pa je i Cibona u društvu klubova s 1-3, gdje je i Krka koja je svladala samo Zadar. Cibonu je na svom povratku vodio kapetan Roko Prkačin s 23 poena, a 14 je dodao Drežnjak.

Kod Krke je 13 poena za 32 minute na parketu ubacio Rok Stipčević uz šut 4/8 (3/6 trica), dok je za 16 minuta solidan bio i Jure Škifić s osam poena (2/5 za dva, 1/4 za tri) uz tri skoka i dva dodavanja.