Zvezda i Budućnost se jedva izvukli, Partizan preokrenuo Cedevita Olimpiju

Matej Kačan • nedjelja, 25.10.2020.

Nedjelja je ponudila tri susreta u ABA ligi u kojima su igrali glavni favoriti za prva četiri mjesta, a s minimalnim pobjedama su se provukli Crvena zvezda protiv Mege te Budućnost protiv FMP-a...

Najzvučniji susret dana u ABA ligi odigrali su Partizan i Cedevita Olimpija. Partizan nije krenuo u sezonu na pravi način i u ovoj je utakmici bio na rubu novog poraza i 1-3 omjera, ali se ipak izvukao. Imala je Cedevita Olimpija 72:68 pet minuta do kraja, ali su Marcus Paige i Nemanja Dangubić proradili i napravili 16:0 seriju.

Tako je na ulasku u posljednju minutu bilo 84:75 i Partizan je došao do 86:77 pobjede i omjera 2-2. Cedevita Olimpija je na omjeru 3-1 i upisala je prvi poraz. Codi Miller-McIntyre je počastio svoju ekipu sa 17 poena, od čega pet trica, dok je 13 dodao Rashawn Thomas.

Kod Cedevita Olimpije je prednjačio Jaka Blažić s 24 poena, dok je Roko Ukić zabio šest poena (2/5 za tricu) za 16 minuta na terenu, a tome je dodao skok i dvije asistencije.

U ranijim dvobojima su se Crvena zvezda i Budućnost jedva provukle u dvobojima protiv Mege i FMP-a. Budućnost je nekoliko puta imala dvoznamenkastu razliku, ali nikako nije prelomila susret i u završnici FMP ima šansu, ali ipak gubi sa 77:76.

Justin Cobbs je vodio Budućnost s 24 poena, dok je 19 dodao Nikola Ivanović, a kod FMP-a je najbolji s 20 poena bio Nenadić. Hrabru partiju je odigrala i Mega Soccerbet koja je u prvom terminu odbijala dopustiti Zvezdi odvajanje, ali euroligaš ipak slavi sa 76:73.

Jordan Loyd je opet bio najbolji kod Zvezde s 19 poena, 13 je dodao Marko Jagodić-Kuridža. Petrušev i Simonović su vodili Megu s 22, odnosno 16 poena.