Arsenal rutinski protiv autsajdera, Molde trenutno dobiva bitku za drugo mjesto

Branimir Korać • petak, 30.10.2020.

Arsenal ima ugodnu skupinu u Europskoj ligi, veliki je favorit i to sada potvrđuje. Visoko je slavio u drugom kolu, a važnu pobjedu upisao je i norveški Molde...

Skupina B

Arsenal - Dundalk 3:0

Arsenal je imao lagan posao protiv autsajdera skupine, irskog Dundalka. Slavio je 3:0, a sva tri gola postignuta su u razmaku od 42. do 46. minute.

U završnici prvog dijela Edward Nketiah i Joseph Willock iskoristili su zbunjenost u gostujućoj obrani te lakoćom kaznili potgreške, a krasan gol na početku drugog poluvremena postigao je Nicolas Pepe, dobio je loptu na 16 metara i praktički iz koraka pogodio u 90.

Molde - Rapid Beč 1:0

Prema svim prognozama borba za drugo mjesto vodit će se između Moldea i bečkog Rapida. Norvežani zasad dobivaju tu bitku nakon što su slavili i u drugom kolu.

Ovaj put svladali su izravnog rivala s 1:0, a pogodak odluke postigao je u 65. minuti Ohi Omoijuanfo iz neposredne blizine nakon ubačaja Haugena s lijeve strane.

Mateo Barać odradio je za goste cijelu utakmicu u posljednjoj liniji.