HT Prva liga, 10. kolo, 31.10.2020, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Borut Križarić (Čakovec), Ivan Mihalj (Velika Gorica)
Damjan Bohar 47'
Osijek

Osječani nastavili stopostotan niz pod vodstvom Nenada Bjelice

Mihaela Bradovski • subota, 31.10.2020.

I u petom susretu pod vodstvom Nenada Bjelice u HT Prvoj ligi, Osijek je upisao pobjedu. Ovaj put oslabljen u gostima kod Slaven Belupa odnio je pobjedu 1:0...

Niti Slaven Belupo nije uspio zaustaviti Bjeličin Osijek. Nova pobjeda za Osječane koji nakon silnih problema s koronavirusom još uvijek nisu kompletni, a prekinut je niz utakmica bez poraza Slaven Belupa.

Sam susret bio je solidan, bilo je nešto prilika, ali očekivalo se više. Nekako su najopasniji pokušaji bili iz slobodnih udaraca kojih je bilo dosta s obje strane.

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko pokušaja izvana početkom susreta od strane Pilja i Ljubića, ali u biti najbolja prilika bila je ona Jurčevića kada je posve iskosa iz kaznenog prostora ubacivao, ali lopta pogađa nogu Lulića i nezgodno ide prema prvom kutu Filipovića, no srećom na pravom mjestu je vratar domaćina i odbija u korner.

Odmah na startu drugog dijela pogodak za goste. Dosuđen je slobodni udarac na 17 metara malo iskosa, loptu je uzeo Damjan Bohar i krasno pogodio u gornji suprotni kut.

U 55. minuti na drugoj strani također iz slobodnog udarca zapucao je Glavčić, ali Filipović čupa ispod grede. Lopta je završila u korneru kojeg izvodi Glavčić, u 16 metara dolazi do kontakta Miereza i Van Bruggena, Nizozemac pada, ali nakon pregledavanja VAR-a Matoc je potvrdio kako nema elemenata za kazneni udarac.

Do kraja susreta domaćin je bio opasniji, Jeffren je imao priliku iz slobodnjaka s 18 metara, nekoliko puta zaprijetio je i Krstanović, ali rezultat se nije mijenjao.