Rapsodija Vukova: Cibona s plus 41 deklasirala Primorsku za drugu ABA pobjedu!

Matej Kačan • nedjelja, 01.11.2020.

Hrvatska košarka će i ovog vikenda imati dvije pobjede svojih klubova u ABA ligi. Prije dalmatinskog derbija na Višnjiku je Cibona svladala Primorsku iz Kopra kod kuće s čak 41 poenom razlike...

Nakon druge abaligaške pobjede u nizu, nebo za Cibonu u regionalnom društvu je malo više ružičasto, a malo manje sivo. Cibosi su kod kuće s čak 41 poenom razlike deklasirali Primorsku koja se iskristalizirala kao glavni favorit za ispadanje iz lige.

Od početka je Cibona shvatila ozbiljno ovu priliku za drugu pobjedu u nizu protiv najslabije momčadi u ligi i to je odmah dalo ploda. Nisu se mogli Slovenci nositi s velikom energijom i trkom Vukova pa je na koncu prve četvrtine 21:11, a u jednom trenutku u drugoj dionici je i 31:13.

No, smanjila je Primorska do minus deset na poluvremenu, ali je Cibona jednako ozbiljno ušla i u drugo poluvrijeme i brzo do kraja slomila protivnika. Tako je nakon 30 minuta plus 23, a u posljednjih 10 minuta razlika raste i do konačnih velikih plus 41 i 91:50.

Mogao je Ivan Velić rotirati i isprobavati, a posebno veseli ukazana prilika Lovri Gnjidiću koji je u devet minuta pokazao nekoliko sjajnih poteza za 11 poena i dvije asistencije, a dobru rolu je u prvom dijelu pružio Toni Nakić koji je ostao na devet poena.

Najefikasniji je kod Cibone bio Josip Bilinovac s 21 poenom, a čak su četvorica imala 11 ili 10 poena. Durnik s 13 te Kastrati i Macura s 12 poena bili su jedini dvoznamenkasti u uskoj rotaciji Primorske.