Zvezda odradila 'lakši šuterski trening' protiv Krke, FMP svladao Borac

Matej Kačan • ponedjeljak, 02.11.2020.

Potpuno očekivano, košarkaši Crvene zvezde su u petom kolu ABA lige stigli do pete pobjede i vrha tablice. Zvezda je u Beogradu potpuno nadigrala momčad Krke te je slavila s 26 poena prednosti...

U ponedjeljak su na rasporedu posljednje utakmice petog kola ABA lige osim onog odgođenog između Budućnosti i Cedevita Olimpije. Zato će sigurno sljedeće kolo kao prva na tablici dočekati Crvena zvezda koja je na svom terenu odradila lakše raspucavanje protiv Krke.

Slovenci su ostali na 1-4 omjeru na kojem je i Zadar, a pali su u drugoj četvrtini u koju su ušli s tri poena minusa, a na poluvremenu je već bilo 15 poena razlike za beogradsku momčad. Činilo se kao da Zvezda ne igra ni na 50 posto svoje maksimalne snage, a uglavnom je vježbala trice i slobodna bacanja.

Krka je igrala svoju vrlo čvrstu obranu koja je karakteristična za momčad iz Novog Mesta koja gotovo uvijek protivniku dodijeli preko 30 slobodnih bacanja pa je Zvezda pucala njih 38, a pogodila 32. Uz to, domaćin je ispucao i 23 trice od kojih je pogodio 10.

Kulminacija svega je laganih 88:62 nakon sjajne trice Camphora s pola terena za kraj koja je barem malo kozmetički uljepšala rezultat i dodatno ga udaljila od magične linije 30 poena razlike i prebacila je Krku preko 60 ubačenih poena.

Mnogo je Saša Obradović rotirao i podijelio napadačke ovlasti pa je Ognjen Dobrić zabio 14, a 13 je dodao Corey Walden. Kod Krke su jedini preko 10 poena išli Adin Vrabac s 13 poena te Jure Škifić koji je za 21 minutu ubacio 11 poena (1/3 za dva, 3/5 za tri) uz četiri skoka i asistenciju.

Rok Stipčević je za 19 i pol minuta ubacio tri poena, sve iz slobodnih bacanja te je ukrao jednu loptu u najslabijoj individualnoj partiji sezone za iskusnog hrvatskog razigravača.

Kolo su završili FMP i Borac. Gosti iz Čačka su jako loše krenuli u utakmicu i morali su se cijeli susret vraćati iz zaostatka. FMP nije uspijevao prelomiti susret pa se ušlo u dramatičnu završnicu gdje su ipak presudile greške gostiju.

Do izražaja je došla duža pauza Borca zbog koronavirusa pa je FMP uzeo pobjedu s 93:87, a vodio ga je Marko Radonjić s 23 poena. FMP se popeo na omjer 2-3, dok je Borac na 1-3 s utakmicom manje.