Bundesliga, 6. kolo, 02.11.2020, 20:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 1:3 Union Berlin

Union slavio kod Hoffenheima i produbio krizu plavih

Matej Kačan • ponedjeljak, 02.11.2020.

Nogometaši Hoffenheima već četvrtu utakmicu u nizu ne mogu doći do pobjede. Krizu Hoffenheima je dodatno produbio Union Berlin gostujućom pobjedom od 3:1...

I dalje nema Andreja Kramarića, i dalje nema pobjede za Hoffenheim. Loš niz ekipe se produžio na četiri susreta bez pobjede i tri poraza u ta četiri susreta. Krizu je produbio Union Berlin s 3:1 slavljem u gostima.

Kramarić i dalje nije spreman za nastup nakon što je prebolio koronavirus, a bez njega Hoffenheim očito nije napadački dovoljno moćan da pokrije obrambene probleme ekipe koja je u šest utakmica primila čak 10 golova.

Hoffenheim je sve svoje šanse ispucao u prvom poluvremenu koje je završilo bez golova. Sebastian Rudy i Munas Dabbur su se pošteno ispromašivali, a kao najbolja šansa ostaje zapisana ona iz 16. minute kad je Dabbur sjajno dodavanje zapucao u stativu, umjesto u gol.

Usprkos svemu se nula držala do oko sat vremena igre, a onda kola kreću nizbrdo. Robert Skov koji je ušao u igru u 34. minuti nije mnogo izdržao te je vrlo neopreznim startom protivnika poslao na pod, sebe u svlačionicu, a loptu na bijelu točku.

Jedanaesterac je realizirao Max Kruse, a Hoffenheim se uspio vratiti usprkos tome što je bio s igračem manje. U 80. minuti je Dabbur ipak uspio naplatiti promašaje iz prvog dijela i svladati Luthea za 1:1, ali je Hoffenheim pao u završnici.

Deficit na terenu je bio nesavladiv i Union je završnim pritiskom stigao do pobjede. 2:1 je postavio Joel Pohjanpalo u 85. minuti, dok je u četvrtoj minuti nadoknade Kruse golu dodao i asistenciju za Cedrica Teucherta i konačnih 3:1.

Union je u vrlo dobrom nizu bez poraza nakon prvog kola te je s devet bodova sedmi, dok je Hoffenheim ostao na svojih sedam i pao je na 12. mjesto ljestvice.