Europska liga, skupina K, 3. kolo, 05.11.2020, 21:00 h
Feyenoord 3:1 CSKA Moskva
CSKA Moskva

CSKA glatko poražen u Rotterdamu za ostanak na dnu bez ijedne pobjede

Mihaela Bradovski • petak, 06.11.2020.

U Dinamovoj skupini Feyenoord je upisao svoju prvu pobjedu i to vrlo glatko pobjedom 3:1 protiv neraspoloženog CSKA...

Skupina K

Feyenoord - CSKA Moskva 3:1

Za moskovski CSKA povijest se ponavlja. I prošle sezone bio je na polovici natjecanja u Europskoj ligi na dnu ljestvice, a sada je jedina momčad u skupini koja još uvijek nije upisala pobjedu.

U trećem kolu gostovao je kod Feyenoorda koji je tražio iskupljenje za ružan poraz u prošlom kolu protiv Wolfsbergera. Nizozemci su se iskupili i upisali pobjedu 3:1.

Poveli su u 63. minuti golom Hapsa nakon vezanih pogrešaka Maradišvilija koji je prvo izgubio loptu na svojoj polovici, a onda mu je pobjegao Haps i lakoćom zabio na ubačaj Berghuisa

U 71. minuti već je 2:0 nakon krasnog udarca Orkuna Kokcua koji je opalio izvana i lopta je otišla poluvisoko u suprotni kut.

U sljedećoj minuti domaćin dolazi i do trećeg gola, obrana CSKA još jednom je loše reagirala te je Lutsharel Geertruida iz blizine pogodio za 3:0.

Deset minuta prije kraja gosti smanjuju autogolom Marcosa Senesija Čalov je pucao, a Senesi glavom skrenuo loptu u svoju mrežu.

Kod gostiju Nikola Vlašić igrao je cijelu utakmicu, a Kristijan Bistrović u 77. minuti zamijenio je Obljakova.