Crnih osam minuta zadnje dionice poguralo Cibonu u poraz protiv Partizana

Branimir Korać • subota, 14.11.2020.

Partizan je još jednom slavio u Zagrebu, ovaj put svladao je Cibonu s 82:75. Bio je to dvoboj s dosta uspona i padova, a Cibonu je u poraz pogurala loše odrađena zadnja četvrtina...

Iako je u dobrom dijelu susreta bila u zaostatku, imala i dvoznamenkasti minus, Cibona je svejedno imala priliku za doći do pobjede protiv Partizana. Međutim loših osam minuta zadnje četvrtine omogućili su Partizanu da se odvoji i riješi pitanje pobjednika.

Partizan se prvi put značajnije odvojio krajem prve i početkom druge dionice kada je napravio seriju 10:0 i pobjegao na 35:21.

Ipak, Cibona je uspjela zaustaviti taj nalet i smanjiti zaostatak na minus sedam, točnije prepoloviti ga.

Do poluvremena se nije uspjela potpuno vratiti u utakmicu, dapače, Partizan se još jednom odvojio i otišao i na najviših 48:33 da bi se na odmor otišlo uz vodstvo Beograđana 50:40.

U drugo poluvrijeme Cibona je ušla jako dobro i serijom 9:1 u manje od tri minute uspjela je posve se približiti. Na polovici treće četvrtine ubačajem Drežnjaka s linije slobodnih bacanja Cibona je i povela i vodila je sve do same završnice treće dionice.

U zadnju četvrtinu Cibona je krenula loše, napad je potpuno stao, ništa više nije ulazilo i Partizanova prednost je rasla. Dvije i pol minute prije kraja susreta Roko Prkačin tricom je zaustavio seriju domaćina i ubacio prve Cibonine poene u zadnjoj dionici. Bilo je kasno za povratak i gosti su izdržali te na kraju slavili.

Filip Bundović kod Cibone je ubacio 20 poena, a Roko Prkačin 16 uz deset skokova. Kod Partizana Marcus Paige upisao je 16 poena, a Nikola Janković 15 poena uz 12 skokova.