Igokea izborila pobjedu i ostavila FMP pri dnu

Matej Kačan • srijeda, 09.12.2020.

Košarkaši Igokee nastavljaju s jako dobrim partijama u ABA ligi. Momčad iz Aleksandrovca je svladala FMP u zaostalom susretu sedmog kola i popela se na 6-2 omjer...

Samo Mega Soccerbet i Cedevita Olimpija nakon produžetka su uspjeli svladati Igokeu ove sezone u ABA ligi. Momčad iz Aleksandrovca nakon osam odigranih susreta ima 6-2 omjer i u vrhu je lige, a uz to gura i FIBA Ligu prvaka.

Dosta blizu je pobjedi došao FMP koji je gostovao u Laktašima, ali je u samoj završnici pao i nakon sedam odigranih utakmica ima 2-5 omjer i manje pobjeda imaju samo Zadar, Borac i Primorska. Dobro se FMP držao te je u posljednjoj četvrtini uspio nadoknaditi minus osam.

Igokea je zalihu stvorila u drugoj četvrtini, podebljala je u trećoj i u posljednjih 10 minuta ušla sa 67:59. No, u posljednjoj dionici kreće serija Lazarevića i Nenadića i brzo FMP dolazi do 72:72 na pet i pol minuta do kraja.

No, Clemmons je na rezultatu u egalu unutar tri minute do kraja povezao pet poena i slomio otpor gostiju, a susret je kraju priveo Jošilo koji je također povezao pet poena za ipak sigurnu 84:74 pobjedu.

Baš je Jošilo s 21 poenom vodio Igokeu, 14 je dodao Edin Atić uz 13 Clemmonsa. Nenadić i Filip Čović su zabili po 19 za FMP koji novu pobjedu treba za tri dana tražiti pobjedu protiv Crvene zvezde.