Europska liga, skupina C, 3. kolo, 17.11.2020, 18:45 h
Nexe Našice 22:23 Montpellier
Montpellier

Melvyn Richardson u zadnjim sekundama donio bodove Montpellieru u Našicama

Mihaela Bradovski • utorak, 17.11.2020.

Rukometaši Nexea bili su vrlo blizu remija protiv snažnog Montpelliera. Ipak, osam sekundi prije kraja Melvyn Richardson zabio je za konačnih 23:22...

Veliki Montpellier je gostovao u Našicama i morao se pošteno namučiti za pobjedu. Nexe je imao bod u džepu, u završnici je izjednačio na 22:22, ali osam sekundi prije kraja Melvyn Richardson donio je pobjedu Francuzima.

Nexe se postavio čvrsto, nije se uplašio renomiranog protivnika, ali bilo je malo nervoze i Montpellier se rano odvojio na 7:3.

Međutim Našičani se onda bude, vežu tri pogotka i vraćaju se u utakmicu. Na odmor se otišlo uz vodstvo Montpelliera 10:8, rezultat koji je davao nadu u drugom dijelu za preokret.

Nije počelo dobro, Montpellier je u prvih deset minuta napravio najvišu razliku bijegom na 16:11, ali još jednom Našičani odgovaraju.

Deset minuta im je trebalo da se vrate u utakmicu i dođu na gol zaostatka, a 25 sekundi prije kraja Mileta krade loptu i daje u kontru za Marina Jelinića koji zabija za 22:22.

U zadnjem napadu Francuza Jelinić se okliznuo i otvorila se obrana, Richardson se diže na devet metara i zabija za pobjedu osam sekundi prije kraja.

Zvao je Hrvoje Horvat minutu odmora, međutim napad se nije odvio kako je trener Nexea planirao, Vozab je pokušao dodati na krilo, ali neprecizno i Montpellier odnosi pobjedu.

Kod Nexea Halil Jaganjac postigao je pet golova, a kod gostiju Marin Šego skupio je 11 obrana, a Hugo Descat zabio pet golova.