Liga prvaka, skupina B, 7. kolo, 18.11.2020, 20:45 h
RK Zagreb 23:24 Motor Zaporožje
Motor Zaporožje

PPD Zagreb još jednom kratak, Motor odnio pobjedu iz Podsuseda

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.11.2020.

PPD Zagreb ostaje i dalje bez pobjede nakon restarta sporta. Novi poraz upisan je u Sutinskim vrelima protiv Motora 24:23 i šanse za prolazak u osminu finala svedene su na minimum...

Rukometaši PPD Zagreba ubilježili su novi poraz. Od ožujka ne znaju za pobjedu, jedini remi u 60 minuta upisali su protiv Vardara u SEHA ligi, ali i tu utakmicu su kasnije izgubili na sedmerce.

U Ligi prvaka su na dnu ljestvice bez ijednog boda, a što je najgore, s glavnim konkurentima za ulazak u prvih šest, Celjem i Motorom, igrali su u Zagrebu i izgubili. Prolazak skupine bio bi pravi podvig.

Protiv Motora PPD Zagreb je imao dodatni hendikep, prije susreta bio je u samoizolaciji zbog pozitivnih testova na koronavirus i momčad nije bila fizički u idealnom stanju. Bez obzira na to PPD je bio ravnopravan i u igri do kraja, ali u završnici je promašivao čiste zicere, s druge strane Motor je bio mirniji i uzeo pobjedu.

Zagreb je dobro otvorio utakmicu i serijom 3:0 poveo je sa 6:3, imao je i 9:6, ali nakon toga slijedi serija gostiju 5:1 kojom Motor preuzima vodstvo. Na odmor se ipak otišlo s poravnatih 13:13 zahvaljujući golu Ivana Laljeka iz teške pozicije u zadnjim sekundama.

Gol za gol igralo se do sredine drugog poluvremena kada Malasinskas s dva gola odvodi Motor na dva razlike. Do kraja susreta Zagreb više nijednom nije uspio doći do poravnanja, a mogao je.

Kod 21:20 Josip Božić-Pavletić prvo ne realizira sedmerac, a u sljedećem napadu niti čisti zicer sa šest metara, na drugoj strani Puhouski je precizan za 22:20 i do kraja susreta Zagreb više nije imao napad za poravnanje.

U redovima Zagreba šest golova postigao je David Mandić, a po tri su dodali Ivan Laljek i Vlado Matanović. Kod Motora po pet golova postigli su Aidenas Malasinskas i Baris Puhouski.