Zadar se vratio pobjedama, Hermes i Šibenka tonu sve dublje

Matej Kačan • subota, 21.11.2020.

Odigrana su još tri susreta 11. kola HT Premijer lige, a pobjede su ostvarili favoriti u sva tri susreta. Tako su poprilično rutinski do pobjeda došli Alkar, Škrljevo i Zadar...

Nakon ozbiljnog poraza od Sonika koji je još jednom uzdrmao klub, KK Zadar se vratio pobjedama u HT Premijer ligi. Zadrani su u gostima svladali Zabok i bez Veljka Mršića koji je odrađivao suspenziju zbog sukoba sa sucem nakon Sonika.

Ivan Perinčić je izveo promiješanu petorku koja nije krenula u susret dominantno pa je nakon 10 minuta bilo samo 14:10 za Zadar, ali je u drugoj dionici obrana sjela na svoje mjesto, profunkcionirao je i napad pa Zadar bježi na 41:22.

Sve do kraja bilo je puko odrađivanje posla i održavanje razlike, a u posljednjim minutama je Perinčić dao priliku mlađima pa je Zabok smanjio do konačnih 80:66. Dominik Mavra je s 14 poena vodio Zadrane, poen manje je dodao Justin Carter. Andrija Črnjević je kod Zaboka ubacio 13.

Očekivanu pobjedu ostvarili su i košarkaši Škrljeva koji se drže na 5-5 omjeru. Oni su s 11 koševa viška svladali Šibenku koja tone prema dnu i ostala je na tri pobjede u devet susreta. Jure Gunjina je s 20 poena vodio Škrljevo u 88:77 pobjedi, dok je Domagoj Šarić zabio 16 kod Šibenke.

Treću pobjedu je upisao Alkar koji barem protiv Hermesa može računati na pobjedu. Analitičari su na samom dnu sa samo jednim slavljem, a na 1-8 ih je bacio domaći poraz od Sinjana koji su slavili s 88:75 zahvaljujući dobroj drugoj i četvrtoj dionici.

Vlatko Granić je s 20 poena vodio Alkar, a 18 je dodao Terek Echols. Ivan Svoboda je s 20 poena vodio Hermes, a dva manje je ubacio Ivan Mileković, no nije bilo dosta za Hermes.

• Mate Prdimahovina22.11.2020. u 15:13
    Tako su poprilično rutinski do pobjeda došli Šibenka, Škrljevo i Zadar -kako Šibenka tone sve dublje ako je došla do pobjede? ??Novinar je opet na nekim opijatima. Jbt pa može li barem pročitat tekst prije objave?