Split nestvarno dobro krenuo, ali nije izdržao u tom ritmu

Branimir Korać • subota, 21.11.2020.

Košarkaši Splita nisu uspjeli upisati pobjedu protiv Mornara u osmom kolu ABA lige. Domaćin je sjajno krenuo, ali gosti su ih brzo ukrotili...

Ulazak u utakmicu bio je kao iz snova, napad je funkcionirao savršeno, ali Split nije izdržao i u nastavku susreta Mornar je ipak preuzeo kontrolu i otišao do pobjede 95:87.

Split je krenuo sjajno u utakmicu. U napadu je igrao s puno energije i raznovrsno te je u prvih deset minuta ubacio čak 35 poena. Imali su Splićani dvoznamenkastu prednost, odigrali su jako dobro u tom razdoblju, ali nisu uspjeli tako i nastaviti.

Najviših plus 17 imao je Split na startu druge četvrtine, plus 16 bilo je i na sredini druge četvrtine, no onda je krenuo Mornar. Do kraja prvog poluvremena Mornar je napravio seriju 17:2 i potpuno se vratio u utakmicu.

Još se Split držao u većem dijelu treće dionice, ali u završnici ponovno je Mornar napravio seriju, ovaj put za odvajane na gotovo dvoznamenkastu prednost.

Kada se Mornar odvojio u zadnjoj dionici i stvorio dvoznamenkastu prednost, činilo se da je slomio otpor Splita, ali domaćin se nije predavao i minutu i pol prije kraja bio je na samo dva poena razlike.

Ipak, Pullen i Whitehead ponovno odvajaju Barane i odvode ih do pobjede.

Marko Luković kod Splita je ubacio 21 poen uz osam skokova, a po 16 poena dodali su Ilija Đoković i Blaž Mesiček. Kod gostiju Jacob Pullen ubacio je 27 poena, a Isaiah Whitehead dodao je 14 poena i šest skokova.

U drugom susretu dana je Primorska iz Kopra na domaćem terenu bila jako blizu svojoj prvoj pobjedi u ABA ligi, ali se nakon produžetka ipak morala pomiriti sa 71:69 porazom od Mege i ostankom na 0-8, čemu se veseliti mogu hrvatski klubovi.

Luka Vončina s 22 i Erjon Kastrati bili su prvi strijelci poražene momčadi i prvi strijelci susreta, dok je Marko Simonović predvodio Megu s 15 poena.