Cibona upisala očekivan poraz u Podgorici, Cedevita Olimpija svladala Igokeu

Matej Kačan • nedjelja, 22.11.2020.

Košarkaši Cibone upisali su šesti poraz u osam abaligaških kola. Na gostovanju u Podgorici je očekivano bolje bila Budućnost sa sigurnih 87:68...

Cibona je na put u Podgoricu krenula bez prevelikih očekivanja jer je domaća Budućnost ipak višestruko bolja i skuplja ekipa koja igra europsko natjecanje. Takav je odnos snaga pokazan i na parketu pa su domaćini lako slavili s 87:68.

Cibona je krenula dosta čvrsto i dobro te se uz pomoć vrlo dobrog Damira Markote držala u egalu do negdje polovice prve četvrtine. No, onda se Budućnost razigrala i ušla u 14:2 seriju i slomila otpor gostiju pa je već na poluvremenu visokih 53:31 za domaću ekipu.

Jednako ozbiljno su Podgoričani ušli i u drugo poluvrijeme, podigli razliku i do plus 30, a onda je utakmica ušla u nešto neobaveznije vode i mekše obrane. Tu je Ivan Velić s parketa povukao sve iskusnije igrače.

Oni mlađi su odreagirali jako dobro u takvom ritmu igre pa su nakon dobrog ulaska u posljednju dionicu smanjili i do minus 15, ali u zadnje dvije minute Budućnost opet diže agresivnost u obrani i zaključuje s malom serijom za konačnih 87:68.

Kod Budućnosti je iznenađujuće najviše ubacio mladi Fedor Žugić koji je sa šest trica došao do 20 poena, ali je ekipu na parketu vodio Justin Cobbs koji je na 16 poena dodao pet asistencija. Kod Cibone je 18 ubacio Filip Bundović, Roko Prkačin je dodao 14, a Mateo Drežnjak 12 poena uz šest asistencija.

Budućnost je zbog koronavirusa propustila neke susrete, ali je uz Zvezdu jedina neporažena, dok će Cibona nakon reprezentativne stanke treću pobjedu tražiti protiv FMP-a.

U drugom susretu dana su u Ljubljani igrale dvije momčadi koje su bile na 4-1 omjeru. Cedevita Olimpija i Igokea su ekipe koje igraju u Europi i imaju velike ambicije, a takav je bio i susret koji je obilovao dobrom košarkom i neizvjesnim rezultatom.

Otišlo se u produžetak nakon što je Antabia Waller zabio tricu za 87:87, ali je produžetak Cedevita Olimpija otvorila s 13:0 te je deklasirala protivnika sa 103:92.

Kendrick Perry je s 27 poena vodio pobjednike, 22 je dodao Jaka Blažič. Roko Ukić je za osam i pol minuta ostao bez poena.