Zadar nakon produžetka srušio FMP u gostima nakon 13 godina

Matej Kačan • utorak, 15.12.2020.

U zaostalom susretu osmog kola ABA lige, košarkaši Zadra su upisali drugu pobjedu. Zadrani su s 99:89 u gostima svladali FMP nakon produžetka i teške utakmice koja je trajala preko dva sata...

Malo lakše će nakon ove serije gostovanja disati košarkaši Zadra i trener Veljko Mršić. Nakon izlaska iz izolacije je u domaćoj ligi pala Cibona, a onda je ostvaren polovičan omjer protiv Igokee i FMP-a te se Zadar podigao s dna.

Srušili su Zadrani FMP u Beogradu nakon punih 13 godina i 30 poena Shamella Stallwortha, a i ovaj put je ključan čovjek bio osporavani stranac. Stallworth je tada bio na izlaznim vratima kluba, a Kodi Justice je pokazao zašto je doveden s reputacijom šutera nakon što je u ABA ligu krenuo s 0:15 iz igre u tri poluvremena.

U jako tvrdoj i teškoj utakmici je preko 30 minuta rezultat bio u gabaritima plus pet na jednu ili drugu stranu, a početkom četvrte FMP veže nekoliko dobrih obrana i par trica te se odvaja te bježi na 10 poena razlike. No, u posljednjih tri minute kreće veliki preokret.

Justin Carter i Dominik Mavra s bacanjima te Justice s dvije trice inicirali su povratak, a Zadar pri 82:81 ima dva bacanja Mavre za vodstvo. Kapetan Zadra pogodio je jedno, odigrali su gosti dobru zadnju obranu i ušlo se u produžetak.

No, FMP je bio izranjavan osobnim greškama zbog čega su mu nedostajala tri igrača pa je Zadar mirno i nadahnuto te oslobođeno odigrao produžetak pa je Justice dodao još dvije trice, Mavra jednu, na to se naslonila i dobra obrana pa Zadar mirno privodi susret kraju za 99:89.

Aleksandar Bursać je kod gostiju bio nadahnut protiv svoje bivše ekipe s 19 poena, ali je Mavra bio fantastičan s 23 poena i 11 asistencija. Justice je na kraju završio s 18, od čega četiri trice, a Carter sa 16.

Kod FMP-a je Nenadić ubacio 18, 15 je dodao Pecarski. Zadar se tako pridružio društvu s dvije pobjede gdje su i FMP te Borac, ali ima utakmicu manje. Nju će nadoknaditi 23. prosinca protiv Budućnosti, dva dana nakon susreta s Borcem.