Dinamo deklasirao i Kaštela, Jazine ostavile Sesvete pri dnu

Matej Kačan • nedjelja, 22.11.2020.

Odigrana su dva susreta sedmog kola Prve muške košarkaške lige, a s dobrom formom nastavljaju košarkaši Dinama i druga močad KK Zadar, Jazine Zadar 2...

Uz Cedevitu Junior, svakako prvi favoriti za plasman u Premijer ligu su košarkaši Dinama. Oni su u gostima vrlo uvjerljivo svladali momčad Ribola Kaštela koja je nakon tri uvodne pobjede zaredala s četiri poraza i polako tone prema sredini ljestvice.

Dinamo je susret prelomio u drugoj četvrtini kad je s 24:14 plus jedan pretvorio u plus 11 na poluvremenu, a posao je dovršio s 21:13 u posljednjih 10 minuta susreta. Hrvoje Garafolić je s 20 poena zabio najiše, ali je sjajan s 18 poena te po osam skokova i asistencija bio Marko Jurič.

U drugom su susretu dana Jazine Zadar 2 su upisale petu pobjedu u sedam susreta. Mogla je pobjeda biti i lakša i uvjerljivija za zadarske mladiće koji su kroz gotovo cijeli susret vodili s dvoznamenkastom razlikom, da bi krajem treće i u četvrtoj dionici zakomplicirali sve i dopustili povratak Sesveta do minus tri u zadnje tri minute.

Imale su Sesvete i vodstvo, ali se ključan trenutak događa 10 sekundi do kraja kad Ivan Papak promašuje dva bacanja pri 74:73 za Jazine. Skok je uhvatio Filip Vujičić i zabio oba bacaja za 76:73 i Sesvetama je ostao posljednji napad.

Pogodio je Filip Tušek za produžetak, ali je u produžetku Marko Šarac povezao tri ubačaja i poveo Jazine do 85:82 pobjede i 5-2 omjera. Šarac je na kraju ubacio 20, po 15 su dodali Krševan Klarica i Dino Butorac.