HT Prva liga, 13. kolo, 28.11.2020, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Igor Pajač (Zelina), Luka Pušić (Zagreb), Anto Marić (Zagreb)
Šime Gržan 90'+7' (11m)
Istra 1961

Neopreznost Benka odnijela pobjedu Varaždincima, Istra do boda u 97. minuti

Branimir Korać • subota, 28.11.2020.

Dramatičan dvoboj u Varaždinu okončan je remijem. Varaždin je ugostio Istru 1961 u dvoboju 13. kola, a završen je 1:1 golom Šime Gržana iz kaznenog udarca u 97. minuti...

Vrlo zanimljiv dvoboj odigran je u Varaždinu gdje je gostovala Istra 1961, a bodovi su i jednima i drugima bili prijeko potrebni. U konačnici susret je završen remijem 1:1, Varaždin je bio bliže pobjedi, međutim u sudačkoj nadoknadi Leon Benko igrao je rukom u 16 metara, dosuđen je kazneni udarac i Šime Gržan donio je bod Istri.

Od početka se igralo vrlo borbeno, obje momčadi pokušavale su doći do pogotka, no prvi pokušaji na obje strane nisu bili uspješni.

Istra je bolje ušla u utakmicu i bila je opasnija u prvih pola sata, međutim pogodaka nije bilo.

Drugo poluvrijeme donijelo je više uzbuđenja na obje strane, a ono što nije dobro i niz promjena uzrokovanih ozljedama sudionika susreta.

Varaždin je poveo u 51. minuti golom Jorgea Obregona. Kolumbijac se sjurio prema golu Istre 1961, došao je pred Jurica i rutinski pogodio za vodstvo. U toj akciji prvo se ozlijedio Peco pa onda i Rafa Paez te su odmah obojica trenera morali povući izmjene.

Istra je bila blizu pogotka u 60. minuti kada je Sergio Gonzalez pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je zakačila braniča Varaždina i promijenila smjer, ali Horkaš je sjajno reagirao i krajnjim naporom odbio loptu.

Uslijedilo je razdoblje igre u kojem se nije baš ništa konkretno događalo, a onda u samoj završnici kaos. Prvo je Posavec bio u sjajnoj poziciji, međutim pogodio je gredu, a onda na drugoj strani trenutak odluke.

Varaždinci su pokušavali izbiti loptu iz kaznenog prostor, na svijeću je išao Leon Benko koji nije zakačio loptu glavom već mu ona pada točno na podlakticu, tako ju je primirio i izbio van. Igra se nastavila do prvog prekida i uključenja VAR-a, ali odmah je bilo jasno da će to biti čisti kazneni udarac. Tako je i bilo, Gržan je uzeo loptu i pogodio za 1:1 tada već u 97. minuti.

Samir Toplak ima razloga za frustraciju. Osim što su ozljede nastavile napadati njegovu momčad, imao je vodstvo, gredu u 91. minuti, a gol je primio u 97.

RTLplay donosi biografsku dramu o nogometnom geniju Diegu Maradoni.