Cibona na krilima raspoloženog Novačića svladala FMP

Branimir Korać • subota, 05.12.2020.

Cibona je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv FMP-a i upisala je pobjedu 93:80. Prednjačio je raspoloženi Ivan Novačić...

Još uvijek Cibona ne može računati na Darka Planinića, Scottie Reynolds tek se priključio i osim toga vuče lakšu ozljedu pa su tako Cibosi protiv FMP-a nastupili još uvijek u onom sastavu koji je bio aktualan prije reprezentativne stanke.

FMP su u Ciboni vidjeli kao priliku za pobjedu i ostvarili su je. Iako Cibona nije najbolje otvorila utakmicu, kasnije je uspostavila kontrolu uz odličan šut izvana. Segment koji nije najbolje funkcionirao je građenje skoka, tu su domaćini dopustili FMP-ovu previše drugih napada, a oni s druge strane nisu toliko niti išli na skok u napadu.

Gosti su u početku bolje izgledali i u prvoj dionici prijetili su i odlaskom na dvoznamenkastu razliku. Ipak, Cibona je dobro reagirala na ulasku u drugu dionicu, tu je uhvatila priključak i polako preuzela kontrolu nad susretom.

Cibona je dobro odrađivala posao u nastavku susreta, a FMP je zadnju priliku za hvatanje priključka prokockao početkom zadnje četvrtine. Kod 72:68 Nenadić je ubacio samo jedno slobodno bacanje, nakon toga gosti rade prekršaj u napadu, a Novačić tricom odvaja domaćina.

Novačić je bio prvo ime susreta s 28 poena (7/11 trica) dok je Bundović dodao 20 poena. Kod FMP-a Okben Ulubay upisao je 16 poena, a Nemanja Nenadić 15.