Split poražen u Marićevom debiju, ozljeda Đokovića, Petrušev nezaustavljiv

Branimir Korać • nedjelja, 06.12.2020.

Košarkaši Splita upisali su poraz u devetom kolu ABA lige. Gostovali su kod Mege koja je upisala glatku pobjedu 91:75 na krilima sjajnog Filipa Petruševa...

Filip Petrušev nastavlja dominacijom ABA ligom. Odigrao je još jednu sjajnu utakmicu i nosio je Megu do glatke pobjede protiv Splita. Najmanje poena ove sezone ubacio je u prvom kolu kada je upisao njih 17, a nakon toga samo je podizao učinak da bi protiv Splita došao do učinka sezone od 32 poena i osam skokova.

Od samog starta stvarao je Splitu velike probleme, nisu ga gosti nikako mogli zaustaviti i na kraju je Mega glatko slavila 91:75.

Vrlo brzo se domaćin odvojio i potpuno je dominirao parketom, a Split je mogao biti vrlo zadovoljan s minusom od samo sedam poena na poluvremenu.

Ništa se nije promijenilo u drugom dijelu, dapače, Split je sve više tonuo, domaćin je stvarao razliku i na kraju je upisao visoku pobjedu 91:75.

Da stvar bude još lošija za Split, Ilija Đoković vrlo rano je zaradio ozljedu i na parketu je proveo svega dvije minute.

Prvi nastup u dresu Splita upisao je novopridošli Marin Marić, ali hrvatski reprezentativac neće ovaj susret pamtiti po dobrome.

Najučinkovitiji kod Splita bili su Sani Čampara s 12 poena te s po 11 Antonio Vranković (osam skokova) i Marko Luković.