HT Prva liga, 14. kolo, 05.12.2020, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Goran Pečarić (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Varaždin

Osijek kaznio pogrešku Varaždinaca i uzeo tri boda

Jan Šneler • subota, 05.12.2020.

U 14. kolu HT Prve lige, Osijek je na Gradskom vrtu minimalno slavio protiv Varaždina...

Premda sada imaju tri utakmice više od drugoplasiranog Dinama, nogometaši Osijeka zadržat će i ovoga tjedna prvo mjesto na tablici. U 14. kolu HT Prve lige, Osječani su minimalno slavili protiv Varaždina.

Premda je Osijek bio veliki favorit, utakmica je bila prilično monotona i nezanimljiva. Vrlo malo smo vidjeli u prvom dijelu, većinu toga pokušavali su domaći, ali bez nekih izraženih prilika.

Tek bismo jednu veću šansu mogli izdvojiti, onu iz 30. minute kada je gostujući vratar obranio pokušaj Mihaela Žapera. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a Osijek je u nastavku zaigrao nešto angažiranije.

Od početka su počeli s pritiskom domaći, a u 59. minuti konačno i probili obranu Varaždina. Ramon Mierez je ukrao jednu loptu, protrčao po boku i ostavio za Damjana Bohara koji bez većih poteškoća zabija za 1:0.

Postignuti pogodak trebao je samo dodatno potaknuti domaće, ali je izostala neka jača napadačka aktivnost. Bilo je do kraja još nekih manjih prilika, ali bezuspješno su Osječani pokušali postići drugi pogodak.

Osijek tako nastavlja svoj niz bez poraza, dok Varaždin ostaje na devet osvojenih bodova. U sljedećem kolu za šest dana Osijek bi trebao gostovati kod Gorice, dok će Varaždin na svom terenu dočekati Hajduk.