HT Prva liga, 14. kolo, 06.12.2020, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Luka Ivanušec 90'+5'
Dinamo

Slaven ostao bez iznenađenja, Dinamo uvjerljiv u Koprivnici

Matej Kačan • nedjelja, 06.12.2020.

U 14. kolu HT Prve lige je Slaven Belupo tražio novo iznenađenje nakon pobjede kod Gorice, ali Dinamo to nije dozvolio te je golovima Marija Gavranovića i Brune Petkovića bio siguran i uvjerljiv...

Posve je jasno da se nogometaši Dinama dižu i da Osijek na prvom mjestu neće spavati mirno. Modri su nakon riješene situacije u Europskoj ligi uspješno odradili i povratak domaćim obvezama. U Koprivnici je Dinamo bio siguran protiv Slaven Belupa.

Slaven je u susret ušao osokoljen iznenađenjem protiv Gorice i Tomislav Stipić je najavljivao da ide na pobjedu, ali je Dinamo ipak bio prejak. Sve je bilo riješeno već u prvih 16 minuta, Mario Gavranović je nastavio sjajnu golgetersku formu i odradio posao.

U trećoj minuti je nakon udarca iz kuta Luka Ivanušec pucao iz odbijanca s ruba kaznenog prostora, a lopta se odbila do Gavranovića koji ostaje sam ispred gola i lako pogađa za 1:0. Nije se Slaven oporavio od toga, a već je 2:0.

Kao i u prvom susretu ove dvije ekipe, Gavranović je u početnoj fazi susreta ubojit pa u 16. minuti opet imamo udarac iz kuta, a ovaj put Arijan Ademi pronalazi švicarskog napadača koji je siguran ispred gola za 2:0.

No, ovaj put se ne ponavlja priča iz Maksimira i veliki preokret. Poprilično mirno je Dinamo odradio sve do poluvremena, pokoji pokušaj Slavena je zaustavio Dominik Livaković i u drugi dio Modri ulaze s riješenom situacijom.

Nije u drugom poluvremenu bilo mnogo toga, tek pokoji pokušaj izvana s obje strane, a sve su Modri riješili u 78. minuti. Stojanović je ubacio, Tolić proslijedio na drugu stativu za Ademija koji je dodavački raspoložen pa poslužuje Brunu Petkovića.

Neće se Ademiju pisati asistencija jer je Filipović prvi Petkovićev udarac obranio, ali je iz odbijanca Dinamov napadač siguran i u posljednjih 10 minuta ulazimo s visokih 3:0. Stigao je Slaven tek do počasnog pogotka prvom pravom prilikom nakon sve sile dalekometnih udaraca.

Törles Knöll je primio dugu loptu koju je Dino Perić krivo procijenio, a Nijemac ne griješi i zabija svoj treći pogodak za Slaven, a drugi Dinamu. No, u sudačkoj nadoknadi je "pukla petarda".

U samo dvije minute nadoknade je prvo pogodio Izet Hajrović i to krasno iz teškog kuta s lijeve strane, a u petoj minuti dodatka Iličić trese gredu i propušta sjajnu šansu za Slaven, a onda ide munjevita akcija na drugoj strani gdje Petković krasno petom pronalazi Ivanušeca koji pogađa za konačnih 5:1.

Dinamo je ovom pobjedom stigao do 29. boda i na drugom je mjestu s bodom manje i dvije utakmice manje od vodećeg Osijeka. Slaven je nakon 14 odigranih utakmica ostao peti sa 17 bodova, koliko ima i Hajduk s tri utakmice manje, dok je Rijeka na 16 bodova sa samo devet odigranih utakmica.