Bundesliga, 10. kolo, 05.12.2020, 18:30 h
Bayern 3:3 RB Leipzig
RB Leipzig

Golijada u Münchenu, Bayern i Leipzig remizirali u utakmici vikenda

Jan Šneler • subota, 05.12.2020.

Fenomenalni susret 10. kola njemačke Bundeslige između Bayerna i RB Leipziga završio je bez pobjednika...

Možda i najbolje dvije momčadi njemačke Bundeslige odigrali su susret za pamćenje u 10. kolu. U Münchenu, Bayern i RB Leipzig remizirali su, a gledatelji su mogli vidjeti čak šest pogodaka.

Prvo poluvrijeme bilo je kao stvoreno za one kojima je napad važniji od obrane jer ovog potonjeg nije bilo previše. Obje momčadi igrali su napadački sjajno i dale svoj maksimum u tom segmentu igre.

Nakon početnih kvalitetnih petnaestak minuta, u 19. minuti gosti su načeli mrežu Bayerna. Strijelac je bio Christopher Nkunku koji se lako obračunao s Manuelom Neuerom.

Nekoliko minuta kasnije zbog ozljede je teren napustio Javi Martinez, a umjesto njega ušao je mladi Jamal Musiala i pokazao se odličnim rješenjem. U 30. minuti Musiala je odličnim udarcem s distance pogodio za 1:1.

Samo četiri minute kasnije Bayern potpuno preokreće susret. Kingsley Coman lijepo pronalazi Thomasa Mullera koji je utrčao iza leđa obrane i mirno zabio za vodstvo Bavaraca.

Ipak, niti gosti se nisu mislili samo tako predati. Sada je slabo reagirala Bayernova obrana i sam se u šesnaestercu našao Justin Kluivert koji je pogodio za novo poravnanje.

Bilo je dosta uzbuđenja za jedno poluvrijeme, ali već početkom nastavka Leipzig pokazuje da ne misli stati s aktivnim i agresivnim nogometom. Angelino je sjajno centrirao, obrana Bayerna potpuno zaboravila na samog Emila Forsberga koji s par metara glavom pogađa za 2:3.

Julian Nagelsmann osjetio je da nema potrebe više trčati gore dolje s Bayernom i odlučio je napraviti nekoliko promjena i malo smiriti ritam susreta. Bayern se mučio, nije nikako mogao doći do željene pozicije, ali u 75. minuti spasio ih je, kao i dosta puta do sada, Muller.

Ponovno nabacuje izvrsni Coman, na drugoj stativi natrčava Muller i glavom zakucava za 3:3. Rezultat se više nije mijenjao i bio je u konačnici pošten jer su obje momčadi prezentirale sjajni nogomet.

Ono što jedino može brinuti navijače Dinama ili s druge strane veseliti navijače Leipziga je činjenica da bi Joško Gvardiol lako mogao u siječnju igrati za Leipzig. Sudeći po lošim obrambenim reakcijama, teško je vjerovati da će Nijemci ostaviti mladog hrvatskog stopera do ljeta u Zagrebu.