Premiership, 11. kolo, 06.12.2020, 13:00 h
Crystal Palace

Bilićev WBA s igračem manje teško stradao protiv Crystal Palacea

Jan Šneler • nedjelja, 06.12.2020.

Susret 11. kola Premier Lige protiv Crystal Palacea, trebao je poslužiti WBA da dođu do još pokojeg boda, ali sve se srušilo u prvom dijelu...

Jedan od igrača za kojeg se Slaven Bilić žestoko borio da ostane u klubu, Matheus Pereira, mogao bi hrvatskog trenera stajati mjesta na klupi West Bromwich Albiona. U 11. kolu Premier Lige, WBA je na svom terenu teško poražen od Crystal Palacea, a jedan od glavnih krivaca je upravo Pereira.

Rijetke su momčadi u engleskoj Premier Ligi protiv kojih WBA može imati status favorita, ali protiv Crystal Palacea očekivala se ravnopravna utakmica u kojoj bi WBA mogao barem do boda. Krenulo je prilično loše za domaće.

Nakon samo osam minuta igre, nespretnim potezom Darnell Furlong skrenuo je loptu u vlastitu mrežu te je gostujući sastav stigao do vodstva. Isti igrač dobio je priliku za iskupljenje desetak minuta kasnije, ali pogodio je okvir gola.

U 30. minuti lijepim pogotkom Conor Gallagher pogađa za izjednačenje i vraća nadu domaćima koji su solidno stajali na terenu. Nažalost, samo koju minutu kasnije, Pereira će sve promijeniti.

Nakon jednog duela s Patrickom van Aanholtom, Pereira ga je u padu nogom udario. Sudac Paul Tierney prvo mu je dodijelio žuti karton, ali nakon pregleda snimke, opravdano isključio veznjaka WBA.

S igračem manje, domaći su teško mogli doći do nekog željenog rezultata. Praktički da ih nismo vidjeli u drugom dijelu, osim u situacijama kada su se grčevito branili i vadili loptu iz mreže.

Već u 55. minuti Wilfried Zaha pogađa za novo vodstvo Crystal Palacea, a svega četiri minute kasnije Christian Benteke zabija za nedostižnih 1:3. Prijetio je potpuni potop, a upravo to se i dogodilo.

Crystal Palace rijetko postiže tako velik broj pogodaka (u posljednjih pet sezona samo su tri puta zabili pet golova, ali do sada nikada u gostima), ali u 11. kolu nanjušili su svoju priliku. Neopterećeni i s velikom prednošću, igrali su prilično dobro i povećali prednost u 68. minuti.

Svoj drugi pogodak na susretu postigao je Zaha. Konačnih 1:5 postavio je u 82. Benteke koji je također postigao dva pogotka na današnjem susretu. Dodajmo kako je Filip Krovinović ušao u igru početkom drugog dijela, ali nije ostavio značajniji trag.

Bilićev WBA tako se nakon 11 odigranih utakmica nalazi na pretposljednjem mjestu sa svega šest osvojenih bodova. Premda je bilo jasno kako će imati jako težak posao u Premier Ligi ove sezone, upitno je koliko će vodeći ljudi kluba još trpjeti ovakve rezultate.