Premiership, 11. kolo, 06.12.2020, 17:30 h
Tottenham 2:0 Arsenal
Arsenal

Kane i Son sredili i Arsenal, Tottenham se vratio na vrh

Matej Kačan • nedjelja, 06.12.2020.

U 11. kolu Premier liga, nogometaši Tottenhama su svladali Arsenal s 2:0 i produbili krizu Topnika, a sebe lansirali na vrh. Opet su briljirali napadači Kane i Son...

Nogometaši Tottenhama nastavili su sa sjajnom formom. Nakon remija protiv Chelseaja, u drugom uzastopnom dvoboju protiv velikih rivala iz Londona su Spursi svladali Arsenal te su se vratili na vrh ljestvice, a heroji su opet bili isti.

Harry Kane i Heung-Min Son su opet bili fantastični i nastavili su s ubojitom formom. U 2:0 pobjedi protiv Arsenala su Korejac i Englez zabijali i asistirali jedan drugom u prvom poluvremenu koje je odlučilo utakmicu.

Tottenham je odigrao vrlo čvrsto te je iskoristio svoje dvije prave prilike, a onda Arsenalu prepustio inicijativu koja je uglavnom bila jalova. U 13. minuti je Kane iz svoje polovice sjajno izbacio Sona na lijevo krilo.

Son je imao puno previše prostora za vući i namjestiti se pa je ušao u sredinu i sjajno potegnuo s 25 metara desnom nogom. Lopta je u visokom luku pogodila suprotni gornji kut za fantastičan pogodak, jedan od najljepših u sezoni.

Do 2:0 je Tottenham došao u nadoknadi prvog dijela. Lo Celso je vukao i pronašao Sona, ovaj s lijeve strane ulazi u 16 metara, radi biciklu i nakon što je navukao braniča na sebe dodao za Kanea koji na lijevoj strani pogađa prvi kut.

U drugom poluvremenu Tottenham se potpuno povukao i organizirano brano, a domaća je ekipa Josea Mourinha sigurno usrećila jer je Arsenal imao tek jednu izraženiju priliku, onu Alexandrea Lacazettea usprkos ogromnom posjedu i sedam udaraca u drugom dijelu.

Tottenham se tako s 24 boda vratio na vrh i imam dva boda više od Chelseaja, dok je Arsenal na očajnom 15. mjestu sa samo 13 bodova i četiri vezane utakmice bez pobjede.