Premiership, 11. kolo, 06.12.2020, 15:15 h
Sheffield United 1:2 Leicester City
Leicester City

Vardy donio pobjedu Leicesteru, Sheffield i dalje na jednom bodu

Matej Kačan • nedjelja, 06.12.2020.

Ni nakon 11. kola Premier lige, Sheffield United ne zna za pobjedu. Igrači Chrisa Wildera su imali bod u džepu sve do 90. minute kad se ukazao Jamie Vardy i pogotkom donio pobjedu Leicesteru...

Nakon 11 odigranih utakmica, igrači Sheffielda i dalje imaju tek jedan bod, a rubrika forme u posljednjih pet susreta se samo crveni i igrači Chrisa Wildera su glavni kandidati za ispadanje iz lige. Daleko se čini prošla sezona kad je Sheffield skoro izborio Europu.

Na domaćem terenu je Sheffield skoro došao do drugog boda, ali je Leicester u samoj završnici izborio pobjedu i prekinuo niz od dva poraza te se vratio na treće mjesto ljestvice s 21 bodom koliko imaju Tottenham i Liverpool, ali uz utakmicu manje.

Sheffield je još jednom nastupio čvrsto i strpljivo te je bio u potpuno podređenom položaju i od samog starta je Leicester napadao. Tako Jamie Vardy već u devetoj minuti pogađa vratnicu, a gosti su do vodstva došli u 24.

Udarac igrača Leicestera se odbio od obrambenog bloka do Ayozea Pereza koji je ostao sam na pet metara te je pucao, a loptu je domaći vratar imao na rukama, ali nije uspio odbiti udarac, već lopta ulazi u mrežu te Leicester vodi.

No, to vodstvo traje samo dvije minute. Sheffield je izjednačio na način kojim se diče ekipe obrambenog garda - iz prekida. Udarac iz kuta je izveo Lundstram, najviši u skoku je McBurnie koji trese mrežu i Sheffield ima neriješen rezultat.

Okvir gola nije ljubio Leicester jer James Maddison u nadoknadi prvog dijela pogađa vratnicu po drugi put za goste, ali je nakon jako mirnog drugog dijela Leicester ipak naplatio svoju inicijativu i pritisak.

Sudjelovala su baš dvojica koja su pogađala okvir gola. Ovaj put je Maddison ukrao loptu na sredini i poslao dodavanje u prostor. Brži od obrane je Vardy koji ide jedan na jedan s obranom i pogađa za 2:1 te se iskupljuje za promašaje sebe i svog asistenta u prvom dijelu.

Najbliži Sheffieldu na dnu su Bilićev WBA sa šest bodova te Burnley koji također ima šest, ali uz utakmicu manje. Nove bodove Sheffield traži u 12. kolu u gostima kod Southamptona.