Sociedad se vratio na vrh, Messi donio pobjedu Barceloni i stigao nadomak rekorda

Matej Kačan • nedjelja, 13.12.2020.

Nakon četverostorukog programa u nedjelju u La Ligi, na diobu vrha se vratio Real Sociedad. U posljednjem susretu dana je pobjedu Barceloni donio Leo Messi...

Nogometaši Barcelone nastavljaju s toplo-hladnom formom. No, nakon poraza dolazi pobjeda pa su izgubljen susret od Cadiza Katalonci nadomjestili pobjedom protiv Levantea kod kuće.

Bila je Barcelona mnogo bolja momčad i stalno je prijetila i dominirala, ali joj je za pobjedu bio potreban trenutak genijalnosti Lea Messija. Najavljivao se još prije Cadiza napad Messija na Peleov rekord pogodaka u jednom klubu, ali nije još stigao.

Ipak, Messi je fantastičnim udarcem koji je u 76. minuti ušao od stative u mrežu došao na gol od izjednačavanja rekorda, a dva gola od postavljanja novog, dok je Barcelonu doveo do osmog mjesta sa 17 bodova iz 11 utakmica.

Na vrh se trećim remijem u nizu vratio Real Sociedad koji je iskoristio poraz Atletica od Real Madrida. Sociedad i Atletico su sad izjednačeni s 26 bodova, ali Atletico ima dvije utakmice manje.

No, neće u Baskiji biti zadovoljni remijem protiv Eibara. Poveo je Sociedad preko Andera Muguruze u 20. minuti, a gosti su izjednačili preko Sergija Enricha u 65. Real Sociedad je skoro stigao do pobjede, ali je pogodak Igora Zubeldije poništen zbog zaleđa.

Za društvom u vrhu polako kaska i Villarreal koji je upisao četvrti remi u nizu, ovaj put kod Betisa u gostima. Poveo je rano Villarreal, preko Torresa u petoj minuti, ali domaća momčad izjednačava preko Ruibal Garcije u 51. i dolazi na deveto mjesto.

Pri gornjem domu tablice se zadržava i Granada koja je u gostima svladala Elche s minimalnih 1:0. Pobjednički pogodak je djelo Suarez Charrisa u 42. minuti susreta.