Dortmund slavio pod novim trenerom, Union ostao izjednačen sa Stuttgartom

Matej Kačan • utorak, 15.12.2020.

Odigrana su još tri susreta u Bundesligi, a u 12. kolu je do prekida negativne serije i prve pobjede pod novim trenerom stigla Borussia Dortmund...

Nogometaši Borussije iz Dortmunda upisali su prvu pobjedu nakon odlaska Luciena Favrea s klupe. Ujedno je Dortmund prekinuo i niz od tri ligaška susreta bez pobjede, a žrtva je bio Werder Bremen na domaćem terenu.

Sjajno je krenuo Dortmund, već u prvih 15 minuta nanizao nekoliko prilika, a to se isplatilo u 12. minuti kad je Raphael Guerreiro pospremio u mrežu odbijanac nakon udarca Jadona Sancha. No, do poluvremena je Werder izjednačio preko Kevina Mohwalda u 28. minuti.

Dortmund je do pobjedničkog pogotka stigao u 78. minuti. Jiri Pavlenka je srušio igrača u svojih 16 metara, a kazneni udarac Marcu Reusu brani domaći vratar. No, Reus je bio najbrži na odbijancu pa sam svoj udarac posprema u mrežu za slavlje Dortmunda.

U ostala dva susreta su berlinski klubovi upisali remije. Union koji je u prošlom kolu remizirao s Bayernom je stigao u goste Stuttgartu koji je s 5:1 protiv Dortmunda zapečatio Favreovu sudbinu. Susret takva dva iznenađenja donio je remi nakon drame gdje je Union držao novu pobjedu u džepu.

Poveli su Berlinjani preko Freidricha u četvrtoj i taj rezultat stoji vrlo dugo, sve to 77. kad Awoniyi podiže na 2:0. No, završnica pripada kaladžiću koji s dva pogotka, u 85. i 90. donosi Stuttgartu bod te ove dvije ekipe ostaju poravnate na 18 bodova.

Do boda je stigao i Mainz koji je skupio tek šesti bod remijem protiv Herthe iz Berlina, ali mu to nije bilo dovoljno za bijeg s predzadnjeg mjesta.