Bundesliga, 12. kolo, 15.12.2020, 18:30 h
Eintracht Frankfurt 3:3 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Sjajni Stindl izborio bod za Gladbach

Matej Kačan • utorak, 15.12.2020.

12. kolo Bundeslige je započelo susretom Eintrachta i Borussije Mönchengladbach u kojem je domaćin vodio s 3:1 do završnice, ali je Gladbach izborio bod zahvaljujući sjajnom Larsu Stindlu...

Nakon svog susreta 12. kola Bundeslige, nogometaši Borussije Mönchengladbach mogu biti maksimalno zadovoljni izborenim bodom, pogotovo ako uzmemo u obzir da je do same završnice Eintracht vodio s 3:1 i imao tri boda u džepu.

U sjajnoj utakmici s preokretom i povratkom je Gladbach poveo preko Larsa Stindla koji je sjajno pospremio slobodni udarac u mrežu, ali nakon toga slijedi preokret. Stefan Lainter je igrao rukom u svojih 16 metara, a sudac pokazao na bijelu točku. S nje je siguran Andre Silva u 22. minuti.

Samo dvije minute kasnije Silva zabija svoj drugi pogodak, a do poluvremena je već 3:1 nakon što je Aymen Barkok fantastičnim udarcem povećao vodstvo s kojim se ide na poluvrijeme. Držao je Eintracht to vodstvo do posljednjih 10 minuta, a onda stvari kreću nizbrdo.

David Abraham je dobio drugi žuti karton u 81. nakon što je VAR kazao kako nema kaznenog udarca za domaće u 78., a onda dolaze i dva nova šoka. Barkok je u 89. srušio protivnika u svojih 16 metara, a s bijele točke je siguran Stindl.

Isti je igrač zabio i u petoj minuti nadoknade te je kompletirao svoj hat-trick, a Gladbachu donio bod i treći remi u nizu. Gladbach je na sedmom mjestu s 18 bodova, dok je Eintracht ostao deveti s 14 bodova.