Nastavlja se borba za vrh Bundeslige, Lewandowski preokrenuo Wolfsburg

Matej Kačan • srijeda, 16.12.2020.

U srijedu je odigrano pet susreta 12. kola Bundeslige, a pobjede su ostvarila sva tri favorita za vrh tablice. Prvi je uvjerljivom pobjedom kod Kölna ostao Bayer Leverkusen...

Nakon 12. kola Bundeslige je jedina neporažena ekipa lige ostao Bayer. Apotekari su prvo mjesto zadržali uvjerljivom 4:0 pobjedom u gostima kod Kölna. Vrlo rano je Bayer riješio dvojbe, već u osmoj minuti je mrežu načeo Mitchell Weiser, dok je Moussa Diaby dvije minute kasnije podebljao vodstvo.

Ostalo je tako sve do 54. minute kad kreće novi brzi uragan Leverkusena. Patrik schick je sjanim volejem postavio 3:0, a samo pet minuta kasnije Florian Wirtz donosi i konačan rezultat te ostanak na vrhu za Leverkusen. Tin Jedvaj je ostao na klupi.

Bod ispod je Bayern koji je Wolfsburgu nanio prvi poraz u sezoni. Vrlo rano je Wolfsburg poveo, preko Maximiliana Philippa u petoj minuti. I nakon pogotka je Wolfsburg napadao i imao je šanse dotući Bayern, ali ih nije koristio pa Robert Lewandowski u nadoknadi prvog dijela pogađa glavom za 1:1, a na otvaranju drugog, već u 50. minuti zabija i svoj drugi pogodak za preokret i 2:1 slavlje.

Josip Brekalo je odigrao 70 minuta, a Marin Pongračić 78 za poražene. U porazu svoje ekipe je igrao i Andrej Kramarić. On je odradio svih 90 minuta za Hoffenheim koji je minimalno poražen od Leipziga. Poulsen je u 60. minuti donio slavlje za Leipzig koji je ostao izjednačen s Bayernom na drugom mjestu.

Minimalnu pobjedu je upisao i Augsburg u gostima kod Arminije Bielefeld, dok je i dalje na dnu Schalke koji je poražen od Freibruga kod kuće s 2:0.