Grbić debitirao za Atletico, Vrsaljko zaigrao nakon devet mjeseci i odmah zabio

Matej Kačan • srijeda, 16.12.2020.

Sredina tjedna je u Španjolskoj rezervirana za susrete u Kupu Kralja, a svije obveze je u 1/64 finalu odradio Atletico Madrid u gostima kod trećeligaša Cardassara. Nastupe su upisali Ivo Grbić i Šime Vrsaljko...

Fantastične vijesti za hrvatski nogomet stižu iz Španjolske gdje se u pauzi od Europe u sredini tjedna igraju utakmice Kupa Kralja, i to u 1/64 finalu. Atletico Madrid je po ždrijebu išao kog trećeligaša Cardassara te je svoje obveze odradio uredno.

Atletico je slavio s 3:0, a ono što posebno veseli je debi Ive Grbića na vratima te povratak Šime Vrsaljka. Hrvatski je vratar odradio prvu utakmicu bez primljenog pogotka, dok se desni bek vratio nakon devet mjeseci pauze.

Ušao je Vrsaljko u igru u 76. minuti umjesto Sancheza koji je zabio za 2:0 te je i sam postigao pogodak sedam minuta kasnije za konačnih 3:0. Lucas Torreira mu je asistirao za najbolji mogući način povratka na terene.

Dan ranije su uspješni bili neki sudionici La Lige. Valladolid je s 5:0 preskočio Cantolaguu, dok je još uvjerljivija bila Osasuna koja je bez Ante Budimira u sastavu sa 6:0 deklasirala Tomares. Odmarao je i Ivan Rakitić čija je Sevilla s 3:0 svladala Ciudad de Lucenu.

Leganesu je za prolazak trebao produžetak i 1:0 protiv Ourensea, dok su dalje prošli i Oviedo, Malaga, Cordoba, Almeria, Gijon, Numancia i ostala poznata imena iz Segunde. Levante je s 5:0 deklasirao Racing Murciju, dok je Espanyol tek nakon produžetka svladao Llagosteru.

S minimalnih 1:0 je Mallorca prošla Guijuelo, dok je sramotu za dlaku izbjegla Valencia. Šišmiši su stigli u goste Terrassi te su se nakon 50 minuta našli u zaostatku 2:0 i s igračem manje. No, Soler iz kaznenog udarca te Musah u prvoj minuti nadoknade su izborili produžetak, a tamo je Guedes s dva pogotka riješio pitanje prolaska.