Europsko prvenstvo 2020. (Ž), završnica, Polufinale, 18.12.2020, 18:00 h, Herning
Francuska
Francuska
30:19(15:5) Hrvatska
Hrvatska

Francuskinje ipak prejake, Hrvatska ide u borbu za treće mjesto

Branimir Korać • petak, 18.12.2020.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija upisala je poraz u polufinalu Europskog prvenstva. Francuska je sve riješila za 30 minuta i zasluženo ide u finale...

UKUPNO1903/32

Hrvatska ostaje bez plasmana u finale Europskog prvenstva. U polufinalu je prejaka bila Francuska, ali nije to bila ona Hrvatska kakvu smo gledali u dosadašnjem dijelu turnira.

Francuskinje su bile puno čvršće, odlučnije, brže, nisu puno griješile, a Hrvatska je u napadu imala jako puno problema i izgubila je previše lopti što je dovelo do velikog broja golova Francuskinja iz laganih situacija.

Nije loše krenulo, Hrvatska je povela 3:2, no uslijedilo je isključenje Ane Debelić nakon kojeg su stvari nekako krenule krivim smjerom. Hrvatska tu ulazi u veliku crnu rupu, Francuska radi seriju 9:0 i praktički rješava pitanje pobjednika.

U tom razdoblju hrvatski napadi bili su bezidejni, puno lopti je presječeno i nikako se Hrvatska nije mogla stabilizirati.

Na poluvremenu je bilo 15:5 za Francusku i bilo je samo pitanje konačne razlike.

I u drugi dio Hrvatska je dobro krenula, serijom 4:1 smanjila je na sedam golova zaostatka, no tu je stala. Olivier Krumbholz pozvao je minutu odmora, nakon toga Francuska se vraća tamo gdje je bila.

Do kraja susreta nije se ništa posebnpo promijenilo i Francuska pobjedom 30:19 prolazi u finale Europskog prvenstva.

Hrvatska nije uspjela, ali nema razloga za nezadovoljstvo. Igra i dalje turnir iz snova i iznad svih očekivanja.