Europsko prvenstvo 2020. (Ž), završnica, polufinale, 18.12.2020, 20:30 h
Norveška 27:24 Danska
Danska

Nezaustavljive Norvežanke preko Danske do finala

Branimir Korać • petak, 18.12.2020.

Norveška je jedina stopostotna reprezentacija na ovom Europskom prvenstvu. Novu pobjedu upisala je protiv domaćina Europskog prvenstva Danske i ta pobjeda lansirala ju je u finale...

Prvi put na ovom Prvenstvu zamirisalo je da bi Norvežanke možda mogle i izgubiti. Dankinje su se hrabro držale odigrale sjajno prvo poluvrijeme, ali nisu uspjele dovršiti posao.

U drugom dijelu Norveška je ipak pokazala koliko je moćna, napravila je preokret i otišla do pobjede 27:24.

U prvom poluvremenu Norvežanke je na životu dugo držala Nora Mork, ali na odmor je svejedno Danska odnijela prednost 13:10.

U prvom napadu drugo dijela Mia Bidstrup podiže na 14:10, ali onda kreću Norvežanke. Serijom 4:0 za pet minuta potpuno se vraćaju u utakmicu i sve do zadnjih desezak minuta igra se praktički gol za gol.

Tada Norveška radi seriju 6:1, bježi na 27:22 i završava priču.

Odličan posao odradila je Nora Mork koja je postigla šest golova, a kod Danske Mia Rej Bidstrup zabila je sedam golova. Sandra Toft skupila je 12 obrana.